Old Pulteney 18YO 46% 0,7L (kartón)

135,20 

Katalógové číslo: 5010509881685 Kategórie: , , ,

Popis

Old Pulteney 18 ročná single malt whisky pochádza z liehovaru v škótskej vysočine. Je súčaťou noviniek, ktoré vydal tento liehovar v roku 2018. Zreje v kominácii bourbonových a španielskych dubových sudoch.

Vôňa: cesto s korenistým ovocím, zrelý dub, veľmi ľahký nádych dreveného uhlia.

Chuť: Horká čokoláda a zelené jablko prispievajú k veľkému vyrovnaniu horkosti a sladkosti, zatiaľ čo vlny pozadia vanilky a ražného chleba sedia v pozadí.

Záver: Citrus, morská soľ a vlhká tráva.

Pulteney Distillery bola založená v roku 1826 vo Wicku. Je to najsevernejší liehovar na škótskej pevnine a v tom čase bol prístupný iba po mori. Jačmeň priviezli po mori, whisky sa vypravila loďou a mnohí pracovníci pálenice boli tiež zamestnaní ako rybári.

V priebehu rokov dozrievania absorbuje Old Pulteney morský vánok a vytvára jeho výraznú chuť. Dedičstvo Wicka je silne vykreslené pri prezentácii Old Pulteney. Výrazne tvarovaná fľaša je potlačená sieťotlačou s tradičným loďov Wick na lovenie sleďov. Tieto lode zvykli loviť slede začiatkom 19. storočia. Vo vnútri je vytlačená starobylá mapa severného Škótska s vyznačením liehovaru Pulteney Distillery.

Pálenica je pomenovaná podľa starého panstva v južnej časti mesta Wick, mesta Pulteney. Zakladateľská rodina Hendersonovcov vlastnila liehovar až do polovice 20. rokov, keď ho kúpil James Wartson, majiteľ spoločnosti Parkmore a Ord.

Súčasní vlastníci, spoločnosť Inver House, kúpili v roku 1995 liehovary Balblair aj Pulteney. Pultový slad s pôvodom v Pulteney je známy ako Old Pulteney, ktorý sa vyznačuje živou sviežosťou, suchosťou a slanosťou.

Balené v darčekovej krabičke.

Časté otázky

1️⃣ Koľko stojí Old Pulteney 18YO 46% 0,7L (kartón)

Cena za Old Pulteney 18YO 46% 0,7L (kartón) je 135.2 EUR. Vieme, že si ceníte kvalitné výrobky, a práve to vám chceme ponúknuť. U nás nájdete to najlepšie, čo trh ponúka v oblasti vášho záujmu. Produkty sú starostlivo vybrané, aby boli vždy vynikajúcej kvality. Náš tím je zložený z odborníkov, ktorí vám radi poradia a pomôžu vám nájsť to, čo hľadáte. S výrobkami si môžete byť istí, že si prinesiete do života skutočnú radosť. Objednajte si ešte dnes a skvele sa bavte.

2️⃣ Môžem sa o Old Pulteney 18YO 46% 0,7L (kartón) dozvedieť viac informácií?

Áno môžete. Old Pulteney 18YO 46% 0,7L (kartón) – je skvelou voľbou pre každého, kto očakáva kvalitu. S produktom si môžete byť istí, že dostanete to najlepšie, čo trh ponúka. Produkt je vybraný s ohľadom na potreby na kvalitný alkohol. Veríme, že sa stane vašim obľúbeným rovnako ako u ďalších spokojných zákazníkov. Snažíme sa byť inovatívne a vychádzať v ústrety požiadavkám zákazníkov. Objednajte si produkt ešte dnes a nechajte sa presvedčiť. Má EAN kód 5010509881685.

Produkt Old Pulteney 18YO 46% 0,7L (kartón) nájdete v kategórii

18 ročná whisky - 18 ročná whisky je skutočným majstrovským dielom. Vyzretá vo vybraných dubových sudoch po dobu 18 rokov, túto whisky charakterizuje hlboká, bohatá aróma a jemná chuť s plným telom. Je to nápoj pre tých, ktorí ocenia kvalitu a dokonalosť v každom dúšku. Pre milovníkov whisky je to určite nevyhnutná súčasť zbierky,… Podobné produkty: Glenfiddich 18YO 40% 0,7l (tuba), The Macallan 18YO Double Cask 2021 Release 43% 0.7L (darčkové balenie kazeta), Cardhu 18YO 40% 0,7l (kartón), Glenmorangie 18YO 43% 0,7L (darčekové balenie kazeta)

Skotská whisky - Skotská whisky je jedným z najslávnejších alkoholov na svete. Táto lahodná tekutina sa vyrába v Škótsku už stáročia a jej kvalita a chuť sú nezameniteľné. Skotská whisky sa vyrába z obilných zŕn a jej chuť a aroma sa výrazne líšia podľa regiónu, odkiaľ pochádza. Táto ikona Škótska je obľúbená medzi… Podobné produkty: Big Peat 46% 0,7L (tuba), Ballantine’s Finest By Shawna X 40% 0,7L (kartón), Compass Box Oak Cross 43% 0,7l (kartón), Chivas Regal 12YO 40% 0,7L (darčekové balenie s 2 pohármi)

Whisky - Široký výber rôznych druhov whisky z celého sveta. Medzi najpopulárnejšie patrí skotská whisky, irská whiskey, bourbon z Ameriky, kanadská whisky a japonská whisky. Každý druh whisky má svoje charakteristické vlastnosti, chuťové tóny a spôsob výroby. Podobné produkty: Cardhu 18YO 40% 0,7l (kartón), Loch Lomond Peated Floral and Smoky, GIFT, Glenfiddich 12YO 40% 0.7L (darčekové balenie s 2 pohármi), Glenmorangie 18YO 43% 0,7L (darčekové balenie kazeta)

Whisky darčekové balenie - Whisky darčekové balenie je dokonalým darčekom pre každého, kto si váži kvalitného alkoholu. Toto balenie obsahuje exkluzívnu fľašu whisky v krásnom dizajne, ktorá určite poteší každého milovníka tohto nápoja. Darčekové balenie je tiež skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú dokonalý darček pre svojich blízkych, priateľov alebo obchodných partnerov. Vyberte si… Podobné produkty: Haig Club Clubman 40% 0.7L (darčekové balenie 1 pohár), Jim Beam Double Oak 43% 0,7L (darčekové balenie s 2 pohármi), The Glenlivet 12YO 40% 0,7L (darčekové balenie s 2 pohármi), Nikka Days 40% 0,7l (kartón)