London Dry Gin

London Dry Gin je kultový alkohol s pôvodom v Londýne, ktorý sa vyznačuje vysokou kvalitou a tradičným spôsobom výroby. Tento gin je charakteristický svojou jemnou a suchou chuťou s príjemným zápachom bylín, ktoré sú jeho základnými ingredienciami. Je ideálny na prípravu osviežujúcich koktailov, ale aj na samostatné pitie s ľadom. London Dry Gin patrí medzi obľúbené alkoholy medzi náročnejšou klientelou a je neodmysliteľnou súčasťou svetovej kokteilovej scény.

Čo je London Dry Gin?

London Dry Gin je druh ginu, ktorý je vyrábaný v súlade s určitými pravidlami. Je to suchý a jemný gin, ktorý má charakteristickú vôňu a chuť získanú z použitia byliniek a korenia. Podľa pravidiel musí byť vyrobený z poľnohospodárskeho alkoholu, ktorý bol rektifikovaný na minimálne 96% ABV. Po pridani vody musí mať alkoholový objem minimálne 37,5%. Okrem toho, musí byť aromatizovaný bylinami a pridaným korením, ktoré sú na počiatku varenia. Zmes sa potom destiluje a dochutí sa.

Ako sa pije London Dry Gin?

London Dry Gin sa tradične pije s tonikom a ľadom. Na prípravu gin toniku sa použije 50 ml ginu a 150 ml toniku, ktorý sa naleje do pohára s ľadom. Na ozdobu sa používa klinček grapefruitu alebo citrónu. London Dry Gin môže byť tiež použitý na prípravu rôznych kokteilov, ako napríklad Gin Fizz alebo Martini. Pri pití London Dry Ginu je dôležité si uvedomiť, že je to silný alkoholický nápoj a pitie by malo byť mierne a zodpovedné.