Plantation rum

Plantation rum je exkluzívny alkohol s bohatou históriou a vynikajúcim chuťovým profilom. Táto rumová značka pochádza z Karibiku, kde sa vyrába z najkvalitnejších cukrových tŕstí. Plantation rum sa vyznačuje jemnosťou, sladkou arómou a nádhernou farbou. Je ideálnym doplnkom pre tých, ktorí si radi užívajú luxusné chvíle a chcú si vychutnať skutočne výnimočný alkohol.

Čo je Plantation rum?

Plantation rum je značka rumu, ktorá vznikla v roku 1999 v Barbadose. V súčasnosti je to jedna z najznámejších značiek rumu na svete. Plantation rum je vyrobený z trstinového cukru, ktorý je fermentovaný a destilovaný. Potom je zrelý v dubových sudoch, ktoré boli predtým použité na zrenie vína. Výsledkom je rum s jemným, ovocným a korenistým charakterom.

Ako sa pije Plantation rum?

Plantation rum sa najčastejšie pije čistý, ale môže sa použiť aj ako základ pre rôzne koktaily. Ak si chcete vychutnať čistý Plantation rum, najlepšie ho podávajte v pohári na rum. Pred podávaním ho môžete nechať chvíľu odpočinúť v pohári, aby sa uvoľnil jeho charakteristický aróma. Plantation rum sa tiež skvele hodí ako doplnok k čokoládovým dezertom alebo k ovocným dezertom ako je napríklad čerstvý ananás.

Ak si chcete vyskúšať koktaily s Plantation rumom, odporúčame napríklad Mai Tai alebo Daiquiri. Mai Tai sa pripravuje z Plantation rumu, oranžového likéru, limetkového džúsu, mandľového sirupu a ľadu. Daiquiri sa pripravuje z Plantation rumu, limetkového džúsu, cukru a ľadu. Koktaily s Plantation rumom sú skvelým spôsobom, ako si vychutnať jeho vynikajúcu chuť a arómu.