Reposado

Reposado je zlatavý tequila, ktorá vyzrieva v dubových sudoch po dobu 2 až 12 mesiacov. Je to stredný typ tequily, ktorý má jemnú chuť a vôňu duba a karamelu. Je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú zlatú strednú cestu medzi blanco a anejo tequilou. Vychutnajte si ju samotnú alebo v miešaných nápojoch, ako je margarita alebo paloma.

Čo je Reposado?

Reposado je druh tequily, ktorá sa vyrába v Mexiku. Je to jeden z troch druhov tequily, spolu s blanco a añejo. Reposado znamená "odpočinutý" alebo "zrelý" a označuje tequilu, ktorá bola zrelá v sudoch z dubového dreva po dobu minimálne šiestich mesiacov a maximálne jeden rok.

Reposado má oproti blanco tequile miernejšiu chuť a je mäkšia na podnebí. Má sladkú chuť s tónmi vanilky, korenia a duba. Je to skvelá tequila na miešanie kokteilov alebo na pitie soľou a citrónom.

Ako sa pije Reposado?

Reposado sa zvyčajne podáva v pohári na tequilu, ktorý je posypaný soľou a ozdobený plátkom limetky. Tento spôsob pitia sa nazýva "tequila shot". Ak ale chcete vychutnať chuť tejto tequily, môžete ju piť aj ako drink. Najlepšie je ju miešať s ľadom a pridať trochu limetkovej šťavy alebo iného mixéra. Tento druh pitia sa nazýva "tequila cocktail".

Reposado sa dá tiež použiť na miešanie rôznych kokteilov, ako sú margarita, paloma alebo tequila sunrise. Je to skvelá tequila na pitie s priateľmi alebo na oslavu špeciálneho príležitosti.