Ochutený rum

Ochutený rum je sladký a aromatický alkohol, ktorý sa získava fermentáciou a destiláciou cukrovej trstiny. Jeho chuť je obohatená o príjemné aroma korení, vanilky a ovocia. Tento rum je ideálny na prípravu kokteilov, ale aj na samostatné pitie s ľadom. Jeho vysoký obsah alkoholu však vyžaduje opatrné a zodpovedné užívanie.

Čo je ochutený rum?

Ochutený rum je rum, ktorému sa pridávajú rôzne príchute, ako napríklad vanilka, korenie, ovocie alebo karamel. Tieto príchute pridávajú do rumu nové dimenzie chuti a vône. Ochutený rum sa vyrába vo viacerých krajinách a každá krajina má svoje vlastné tradičné príchute.

Ako sa pije ochutený rum?

Ochutený rum sa môže piť samostatne alebo sa používa ako základ pre miešané nápoje, ako napríklad rumové koktaily. V závislosti od príchute sa môže ochutený rum podávať s ľadom, s džúsom alebo s inými mixérmi. Pretože ochutený rum má výraznejšiu chuť ako bežný rum, často sa používa aj na prípravu dezertov alebo na dochutenie kávy.

Ak chcete vyskúšať ochutený rum, odporúča sa začať s mierne ochuteným rumom, ako napríklad vanilkovým alebo karamelovým. Postupne môžete skúšať aj rumy s výraznejšími príchuťami, ako napríklad koreňový rum alebo rum s ovocnými príchuťami. Ako s každým alkoholom, aj s ochuteným rumom by ste mali piť s mierou a s ohľadom na svoje zdravie.