Giny

Gin je aromatický alkohol, ktorý sa vyrába destiláciou z obilnín a zmesi bylinných prísad. Jeho základom je jedinečná vôňa zborovice, ktorá mu dodáva charakteristickú chuť a vôňu. Gin je ideálny na prípravu kokteilov, no vyniká aj ako samostatný nápoj. Vyskúšajte si jeho chuť a nezabudnite, že s mierou je to najlepšie!

Čo je Gin

Gin je alkoholický nápoj, ktorý je vyrobený z obilných zŕn a ovocia, ktoré sú macerované v alkohole a zmesi byliniek a korenín. Jeho charakteristická chuť pochádza z prídavku jaľovcových bobúľ. Gin má pôvod v Holandsku a bol vyvinutý v 17. storočí ako liek na liečbu žalúdočných problémov. Dnes je gin populárnym ingredienciou v mnohých kokteiloch a mixoch.

Ako sa pije Gin

Gin sa tradične pije s tonikom a ľadom, čo je známe ako Gin & Tonic. Na prípravu tohto nápoja sa používa zvyčajne 1 časť ginu na 3 časti toniku. Niekedy sa do nápoja pridá aj trocha citrónu alebo limetky. Gin sa tiež často používa v kokteiloch ako Martini, Negroni alebo Tom Collins. Pri výbere ginu je dôležité zohľadniť jeho chuťové vlastnosti a značku, pretože každý gin má svoje charakteristické aroma a chuť.

Pre tých, ktorí si radi užívajú gin na čistú, môže byť vhodné pridať do neho ľad a niektoré bylinky, ako je napríklad rozmarín alebo jalovec. Väčšina ginov má vysoký obsah alkoholu, takže je dôležité ho piť s mierou a vždy s rozumom.