Sherry

Sherry, sladký alkohol s krásnou jantárovou farbou, je pokladom z južného Španielska. Jeho bohatá chuť s tónmi orechov, sušených hrozien a karamelu je vynikajúcou spoločníčkou pri dezertoch alebo ako aperitív. Sherry je ideálny pre tých, ktorí hľadajú niečo iné a originálne v svete alkoholu.

Čo je Sherry?

Sherry je typ vína pochádzajúci z južnej časti Španielska, ktorý sa vyrába z bielych hrozien. Je to jedinečné víno, ktoré sa vyznačuje svojou chutou a aromou. Je to preto, lebo Sherry je vyrábané pomocou špeciálnej metódy, ktorá sa nazýva solera.

Sherry sa vyrába v oblastiach Jerez de la Frontera, Sanlúcar de Barrameda a El Puerto de Santa Maria. Existuje niekoľko druhov Sherry, ktoré sa líšia svojou farbou, chutou a vôňou. Medzi najpopulárnejšie druhy patria fino, manzanilla, amontillado, oloroso a cream.

Ako sa pije Sherry?

Sherry sa pije ako aperitív alebo ako dezertné víno. Fino a manzanilla sa podávajú chladené a sú ideálne ako aperitív. Amontillado a oloroso majú intenzívnejšiu chuť a sú ideálne ako dezertné víno. Cream Sherry je sladké víno, ktoré sa podáva ako dezertné víno.

Sherry sa podáva v menších pohároch, ktoré majú tvar pohára na portské víno. Je dôležité si všimnúť, že Sherry sa podáva v menšom množstve ako bežné víno. Fino a manzanilla sa podávajú v menšom množstve ako oloroso a amontillado. Je to preto, lebo Sherry má vyššiu alkoholovú hladinu ako bežné víno.