Diplomatico rum

Diplomatico rum – kráľovská sladkosť z Karibiku! Tento rum z Venezuely sa vyznačuje jemnými tónmi vanilky, karamelu a čokolády, ktoré sa krásne dopĺňajú s exotickými ovocnými náznakmi. Jeho chuť je hladká a plná, s dlhým a príjemným záverom. Tento rum je ako kúsok slnka v pohári, ktorý vám okamžite prinesie pocit dovolenky a oddychu. Skvelá voľba pre tých, ktorí hľadajú niečo viac ako len obyčajný alkoholický nápoj.

Čo je Diplomatico rum?

Diplomatico rum je značka rumu z Venezuely, ktorá sa vyznačuje vysokou kvalitou a chuťou. Vyrába sa z melasy, ktorá sa získava z cukrovej trstiny, a vyzrieva v dubových sudoch, ktoré dodávajú rumu jemnú chuť a arómu. Diplomatico rum sa skladuje v podzemných skladovacích priestoroch, kde je teplota a vlhkosť prísne kontrolovaná, aby sa zachovala jeho kvalita.

Ako sa pije Diplomatico rum?

Diplomatico rum sa môže piť samostatne, s ľadom alebo ako súčasť koktailov. Pri pití samostatne sa odporúča použiť sklenicu na rum, ktorá má hladké dno a vychádza do širšieho hrdla. Táto sklenica umožňuje rozvíjať chuť a arómu rumu. Pred pitím sa odporúča rum nechať niekoľko minút v sklenici, aby sa dostal kyslík a uvoľnili sa arómy.

Pri pití s ľadom sa odporúča použiť veľké kocky ľadu, ktoré sa pomaly topia a nezriedia rum. Na prípravu koktailov sa používa najmä Diplomatico rum Reserva Exclusiva, ktorý je vhodný na prípravu rôznych druhov koktailov, ako napríklad Mojito alebo Daiquiri.