Old Pulteney 15YO 46% 0,7L (kartón)

73,20 

Katalógové číslo: 5010509881678 Kategórie: , ,

Popis

Old Pulteney 15YO je bohatá a elegantná whisky, ktorá je súčasťou nového sortimentu Old Pulteney od roku 2018. Tento 15-ročný slad dozrieval v ex-bourbonových aj španielskych dubových sudoch.

Vôňa: káva a sultánky. Vyvážená sladkosť karamelu a morskej slanosti.

Chuť: Solené karamelové sušienky, ostrosť zelených jabĺk, morská soľ a slama.

Záver: Čokoláda s červeným chilli. Náznak koreneného rumového tepla.

Pulteney Distillery bola založená v roku 1826 vo Wicku. Je to najsevernejší liehovar na škótskej pevnine a v tom čase bol prístupný iba po mori. Jačmeň priviezli po mori, whisky sa vypravila loďou a mnohí pracovníci pálenice boli tiež zamestnaní ako rybári.

V priebehu rokov dozrievania absorbuje Old Pulteney morský vánok a vytvára jeho výraznú chuť. Dedičstvo Wicka je silne vykreslené pri prezentácii Old Pulteney. Výrazne tvarovaná fľaša je potlačená sieťotlačou s tradičným loďov Wick na lovenie sleďov. Tieto lode zvykli loviť slede začiatkom 19. storočia. Vo vnútri je vytlačená starobylá mapa severného Škótska s vyznačením liehovaru Pulteney Distillery.

Pálenica je pomenovaná podľa starého panstva v južnej časti mesta Wick, mesta Pulteney. Zakladateľská rodina Hendersonovcov vlastnila liehovar až do polovice 20. rokov, keď ho kúpil James Wartson, majiteľ spoločnosti Parkmore a Ord.

Súčasní vlastníci, spoločnosť Inver House, kúpili v roku 1995 liehovary Balblair aj Pulteney. Pultový slad s pôvodom v Pulteney je známy ako Old Pulteney, ktorý sa vyznačuje živou sviežosťou, suchosťou a slanosťou.

Balené v darčekovej krabičke.

Časté otázky

1️⃣ Koľko stojí Old Pulteney 15YO 46% 0,7L (kartón)

Cena za Old Pulteney 15YO 46% 0,7L (kartón) je 73.2 EUR. Vieme, že si ceníte kvalitné výrobky, a práve to vám chceme ponúknuť. U nás nájdete to najlepšie, čo trh ponúka v oblasti vášho záujmu. Produkty sú starostlivo vybrané, aby boli vždy vynikajúcej kvality. Náš tím je zložený z odborníkov, ktorí vám radi poradia a pomôžu vám nájsť to, čo hľadáte. S výrobkami si môžete byť istí, že si prinesiete do života skutočnú radosť. Objednajte si ešte dnes a skvele sa bavte.

2️⃣ Môžem sa o Old Pulteney 15YO 46% 0,7L (kartón) dozvedieť viac informácií?

Áno môžete. Old Pulteney 15YO 46% 0,7L (kartón) – je skvelou voľbou pre každého, kto očakáva kvalitu. S produktom si môžete byť istí, že dostanete to najlepšie, čo trh ponúka. Produkt je vybraný s ohľadom na potreby na kvalitný alkohol. Veríme, že sa stane vašim obľúbeným rovnako ako u ďalších spokojných zákazníkov. Snažíme sa byť inovatívne a vychádzať v ústrety požiadavkám zákazníkov. Objednajte si produkt ešte dnes a nechajte sa presvedčiť. Má EAN kód 5010509881678.

Produkt Old Pulteney 15YO 46% 0,7L (kartón) nájdete v kategórii

Skotská whisky - Skotská whisky je jedným z najslávnejších alkoholov na svete. Táto lahodná tekutina sa vyrába v Škótsku už stáročia a jej kvalita a chuť sú nezameniteľné. Skotská whisky sa vyrába z obilných zŕn a jej chuť a aroma sa výrazne líšia podľa regiónu, odkiaľ pochádza. Táto ikona Škótska je obľúbená medzi… Podobné produkty: Tamnavulin Vintage 1979, GIFT, Darkness 8YO 47,8% 0,7L (kartón), Talisker Port Ruighe 45,8% 0,7L (kartón), 2 x Bruichladdich The Classic Laddie, GIFT + Bruichladdich The Classic Laddie ZADARMO

Whisky - Široký výber rôznych druhov whisky z celého sveta. Medzi najpopulárnejšie patrí skotská whisky, irská whiskey, bourbon z Ameriky, kanadská whisky a japonská whisky. Každý druh whisky má svoje charakteristické vlastnosti, chuťové tóny a spôsob výroby. Podobné produkty: Kavalan Solist Port Cask 57,1% 0,7L (darčekové balenie kazeta), Jack Daniel’s Single Barrel Select 47% 0,7L (darčekové balenie s 1 pohárom), Sadler’s Peaky Blinder Blended Irish Whiskey 40% 0,7L (čistá fľaša), Kilchoman 100% Islay 12th Edition, GIFT

Whisky darčekové balenie - Whisky darčekové balenie je dokonalým darčekom pre každého, kto si váži kvalitného alkoholu. Toto balenie obsahuje exkluzívnu fľašu whisky v krásnom dizajne, ktorá určite poteší každého milovníka tohto nápoja. Darčekové balenie je tiež skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú dokonalý darček pre svojich blízkych, priateľov alebo obchodných partnerov. Vyberte si… Podobné produkty: Bruichladdich Classic Laddie 50% 0,7l (tuba), Bushmills Black Bush Caviste Edition 43% 0.7L (darčekové balenie s 2 pohármi), Bushmills 40% 1l (darčekové balenie s 2 pohármi), The Macallan M – MMXX Release 2020 45% 0.7L (darčekové balenie kazeta)