Talisker 10YO 45,8% 0,7L (kartón)

38,80 

Katalógové číslo: 5000281005416 Kategórie: , ,
Výrobca: Talisker

Popis

Všetko to začalo, keď sa dvaja bratia Hugh a Kenneth MacAskillovci v roku 1827 presťahovali na ostrov Skye v Škótsku a prenajali si farmu na západnom pobreží – volala sa Talisker House. V roku 1830 bratia otvorili Talisker Distillery v dedine Carbost na brehu jazera Loch Harport. V tom čase bola výroba whisky z väčšej časti vedľajším biznisom, ktorý prevádzkovali farmy. Ostrov mal sedem licencovaných liehovarov a desiatky nelicencovaných liehovarov. Dnes je Talisker jediným liehovarom na ostrove Skye. Preto sa pri vývoji spoliehal výlučne na vlastnú jedinečnú kreativitu. Hoci sa majiteľ liehovaru niekoľkokrát zmenil, Talisker si získal reputáciu do takej miery, že John Anderson – realitný maklér z Glasgowa, ktorý kúpil Talisker v roku 1863, tvrdil, že „žiadna iná whisky na trhu sa nevyrovná reputácii, ktorú získal Talisker“. Po požiari v roku 1960 bol liehovar úplne obnovený a jeho prevádzka bola obnovená v roku 1962. Talisker je rad unikátnych ,,single maltov“ zrodených vo voľnej prírode. Surové, ale rafinované – ako ostrov Skye. Všetky slady Talisker sú spojené s nezameniteľným sladkým korenistým dymom. Následne sa vynárajú sekundárne arómy mäkkého ovocia, korenia a sviežeho zeleného machu.

Talisker 10YO
Hlboký a búrlivý ako oceán narážajúci na skalnaté pobrežie jeho ostrovného liehovaru. Talisker je jediná jednosladová škótska whisky, ktorá je dostatočne robustná na to, aby za svoj domov označila ostrov Skye. Každý dúšok je chuťou samotného ostrova Skye – jedného z najodľahlejších, drsných, no zároveň najkrajších krajov Škótska. Talisker 10 Year Old, stálica rodiny Talisker, je silná single malt whisky s morskou slanou vôňou, korenistou komplexnosťou, dymovo sladkým charakterom a typickým korenistým záverom –  ako vrelé privítanie z divokého mora. Tento single malt má famózne bohatú a silnú rašelinovo-dymovú príchuť, zatiaľ čo záver vám zanechá teplú korenistú chuť v zadnej časti úst. Je dvakrát destilovaný, aby vytvoril bohatý, hlboký charakter stelesňujúci morské vlastnosti pobrežnej whisky. Potom zreje minimálne 10 rokov v sudoch z amerického dubu. Farba pripomína svetlé zlato. Vo vôni cítiť silný rašelinový dym s nádychom morskej soli, čerstvých ustríc a citrusovej sladkosti. Chuť je bohatá na sladkosť sušeného ovocia a výraznosť jačmenného sladu. Jednoducho hrejivá a intenzívna. Na záver cítiť hrejivé korenie a chutnú sladkosť. Je to jedna z najviac oceňovaných jednosladových škótskych whisky na svete vrátane víťaza Double Gold na Svetovej súťaži liehovín v San Franciscu štyri roky po sebe, vrátane roku 2020.

Časté otázky

1️⃣ Koľko stojí Talisker 10YO 45,8% 0,7L (kartón)

Cena za Talisker 10YO 45,8% 0,7L (kartón) je 38.8 EUR. Vieme, že si ceníte kvalitné výrobky, a práve to vám chceme ponúknuť. U nás nájdete to najlepšie, čo trh ponúka v oblasti vášho záujmu. Produkty sú starostlivo vybrané, aby boli vždy vynikajúcej kvality. Náš tím je zložený z odborníkov, ktorí vám radi poradia a pomôžu vám nájsť to, čo hľadáte. S výrobkami si môžete byť istí, že si prinesiete do života skutočnú radosť. Objednajte si ešte dnes a skvele sa bavte.

2️⃣ Môžem sa o Talisker 10YO 45,8% 0,7L (kartón) dozvedieť viac informácií?

Áno môžete. Talisker 10YO 45,8% 0,7L (kartón) – je skvelou voľbou pre každého, kto očakáva kvalitu. S produktom si môžete byť istí, že dostanete to najlepšie, čo trh ponúka. Produkt je vybraný s ohľadom na potreby na kvalitný alkohol. Veríme, že sa stane vašim obľúbeným rovnako ako u ďalších spokojných zákazníkov. Snažíme sa byť inovatívne a vychádzať v ústrety požiadavkám zákazníkov. Objednajte si produkt ešte dnes a nechajte sa presvedčiť. Má EAN kód 5000281005416.

Produkt Talisker 10YO 45,8% 0,7L (kartón) nájdete v kategórii

10 ročná whisky - 10 ročná whisky je nápoj s bohatou históriou a vynikajúcim chuťovým profilom. Tento druh whisky je vyrobený z vysoko kvalitných sladových jačmenných zŕn, ktoré sú starané v dubových sudoch po dobu minimálne 10 rokov. Počas tohto procesu sa whisky postupne stáva hladšou, jemnejšou a získava charakteristickú chuť a vôňu duba,… Podobné produkty: Aberlour 10YO 40% 0,7l (tuba), BenRiach 10YO 43% 0.7L (tuba), Speyburn 10YO 46% 1,0L (kartón), Glenmorangie 10YO 40% 0,7L (kartón)

Skotská whisky - Skotská whisky je jedným z najslávnejších alkoholov na svete. Táto lahodná tekutina sa vyrába v Škótsku už stáročia a jej kvalita a chuť sú nezameniteľné. Skotská whisky sa vyrába z obilných zŕn a jej chuť a aroma sa výrazne líšia podľa regiónu, odkiaľ pochádza. Táto ikona Škótska je obľúbená medzi… Podobné produkty: Ben Riach 12 Y.O., GIFT, Cárn Mór Glenrothes 2011 Strictly Limited, GIFT, J&B Rare 40% 0,7L (holá fľaša), 2 x Bruichladdich The Classic Laddie, GIFT + Bruichladdich The Classic Laddie ZADARMO

Whisky - Široký výber rôznych druhov whisky z celého sveta. Medzi najpopulárnejšie patrí skotská whisky, irská whiskey, bourbon z Ameriky, kanadská whisky a japonská whisky. Každý druh whisky má svoje charakteristické vlastnosti, chuťové tóny a spôsob výroby. Podobné produkty: Dimple 15YO 43% 1,0L (kartón), Four Roses Small Batch 45% 0,7l (holá fľaša), Dalmore 18YO 43% 0,7l (darčekové balenie kazeta), John Barr Reserve