Balvenie 12YO Double Wood 40% 0,7l (tuba)

44,95 

Katalógové číslo: 5010327505138 Kategórie: , ,

Popis

The Balvenie založil v roku 1892 William J.Grant, ktorý založil aj pálenicu Glenfiddich, ktorá sa nachádza „next door“.
Obe pálenice dodnes patria spoločnosti William Grant & Sons Ltd.
Balvenie má dodnes vlastnú sladovňu a je to malá pálenica, čo jej umožnuje viac experimentovať a do svojej výroby často zaraďuje malé série.
 

V roku 2018 si pripomenuli 25. výročie The Balvenie Double Wood 12 ročnej.
Tento míľnik nie je len svedectvom remeselníkov, ktorí svoj pracovný život zasvätili tomu, aby sa Balvenie stalo remeselným spôsobom, ale aj zručnosti nášho sladovníckeho majstra, ktorý počas svojej 55-ročnej kariéry zmenil tvár práce, vďaka ktorej získal MBE v odbore 2016.

DoubleWood 12 bol uvedený na trh v roku 1993 pomocou procesu navrhnutého našim sladovým majstrom Davidom Stewartom v roku 1982, ktorý je dnes všeobecne známy ako „povrchová úprava dreva“.

Na výrobu produktu The Balvenie DoubleWood berie David Stewart MBE whisky, ktorá strávila najmenej 12 rokov v tradičných sudoch na whisky, a v dubových sudoch American Oak ex-bourbon, a na ďalších deväť mesiacov ju premiestňuje do sudov na sherry španielskeho dubu ex-Oloroso.

Whisky sa potom na 3-4 mesiace prevedie do veľkých dubových nádob nazývaných „tuns“, aby sa whisky z jednotlivých sudov mohli „oženiť“.

Jednosladová whisky Balvenie Double Wood získava charakteristický charakter, keď zreje v dvoch rôznych druhoch dreva. Každá fáza dodáva výslednej jednosladovej whisky iné kvality.

Tradičné sudy zmäkčujú a dodávajú jemný charakter, a sherry drevo dodáva hĺbku a plnosť chutí a posledných pár mesiacov v našom ladení umožňuje whisky harmonicky sa zladiť.

 

Balené v darčekovej tube.
 

Časté otázky

1️⃣ Koľko stojí Balvenie 12YO Double Wood 40% 0,7l (tuba)

Cena za Balvenie 12YO Double Wood 40% 0,7l (tuba) je 44.95 EUR. Vieme, že si ceníte kvalitné výrobky, a práve to vám chceme ponúknuť. U nás nájdete to najlepšie, čo trh ponúka v oblasti vášho záujmu. Produkty sú starostlivo vybrané, aby boli vždy vynikajúcej kvality. Náš tím je zložený z odborníkov, ktorí vám radi poradia a pomôžu vám nájsť to, čo hľadáte. S výrobkami si môžete byť istí, že si prinesiete do života skutočnú radosť. Objednajte si ešte dnes a skvele sa bavte.

2️⃣ Môžem sa o Balvenie 12YO Double Wood 40% 0,7l (tuba) dozvedieť viac informácií?

Áno môžete. Balvenie 12YO Double Wood 40% 0,7l (tuba) – je skvelou voľbou pre každého, kto očakáva kvalitu. S produktom si môžete byť istí, že dostanete to najlepšie, čo trh ponúka. Produkt je vybraný s ohľadom na potreby na kvalitný alkohol. Veríme, že sa stane vašim obľúbeným rovnako ako u ďalších spokojných zákazníkov. Snažíme sa byť inovatívne a vychádzať v ústrety požiadavkám zákazníkov. Objednajte si produkt ešte dnes a nechajte sa presvedčiť. Má EAN kód 5010327505138.

Produkt Balvenie 12YO Double Wood 40% 0,7l (tuba) nájdete v kategórii

12 ročná whisky - 12 ročná whisky je luxusný alkohol, ktorý sa vyznačuje hlbokou zlatou farbou a jemnou chuťou. Tento druh whisky sa vyrába z obilných zŕn a dozrieva v drevených sudoch po dobu 12 rokov. Výsledkom je vôňa vanilky, korenia a ovocia, ktorá sa prelína s bohatým drevitým tónom. 12 ročná whisky je… Podobné produkty: Tullamore D.E.W. 12YO 40% 0,7L (čistá fľaša), Cardhu 12YO 40% 0,7L (darčekové balenie s 2 pohármi), Chivas Regal 12YO 40% 0,7l (holá fľaša), Mini Chivas Regal 12YO 40% 0,05l (holá fľaša)

Whisky - Široký výber rôznych druhov whisky z celého sveta. Medzi najpopulárnejšie patrí skotská whisky, irská whiskey, bourbon z Ameriky, kanadská whisky a japonská whisky. Každý druh whisky má svoje charakteristické vlastnosti, chuťové tóny a spôsob výroby. Podobné produkty: Johnnie Walker Double Black 40% 0,7l (kartón), West Cork IPA, Kilbeggan 40% 0,7l (holá fľaša), Whyte & Mackay Triple Matured

Whisky darčekové balenie - Whisky darčekové balenie je dokonalým darčekom pre každého, kto si váži kvalitného alkoholu. Toto balenie obsahuje exkluzívnu fľašu whisky v krásnom dizajne, ktorá určite poteší každého milovníka tohto nápoja. Darčekové balenie je tiež skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú dokonalý darček pre svojich blízkych, priateľov alebo obchodných partnerov. Vyberte si… Podobné produkty: Nikka Yoichi 45% 0,7l (kartón), Dalwhinnie 15YO 43% 0,7l (kartón), Highland Park 18YO 43% 0,7L (kartón), Nikka Days 40% 0,7l (kartón)