Talisker Storm 45,8% 0,7l (kartón)

39,70 

Katalógové číslo: 5000281032733 Kategórie: ,
Výrobca: Talisker

Popis

Všetko to začalo, keď sa dvaja bratia Hugh a Kenneth MacAskillovci v roku 1827 presťahovali na ostrov Skye v Škótsku a prenajali si farmu na západnom pobreží – volala sa Talisker House. V roku 1830 bratia otvorili Talisker Distillery v dedine Carbost na brehu jazera Loch Harport. V tom čase bola výroba whisky z väčšej časti vedľajším biznisom, ktorý prevádzkovali farmy. Ostrov mal sedem licencovaných liehovarov a desiatky nelicencovaných liehovarov. Dnes je Talisker jediným liehovarom na ostrove Skye. Preto sa pri vývoji spoliehal výlučne na vlastnú jedinečnú kreativitu. Hoci sa majiteľ liehovaru niekoľkokrát zmenil, Talisker si získal reputáciu do takej miery, že John Anderson – realitný maklér z Glasgowa, ktorý kúpil Talisker v roku 1863, tvrdil, že „žiadna iná whisky na trhu sa nevyrovná reputácii, ktorú získal Talisker“. Po požiari v roku 1960 bol liehovar úplne obnovený a jeho prevádzka bola obnovená v roku 1962. Talisker je rad unikátnych ,,single maltov“ zrodených vo voľnej prírode. Surové, ale rafinované – ako ostrov Skye. Všetky slady Talisker sú spojené s nezameniteľným sladkým korenistým dymom. Následne sa vynárajú sekundárne arómy mäkkého ovocia, korenia a sviežeho zeleného machu.

Talisker Storm
Žiadna whisky neodhaľuje charakter svojho rodiska lepšie ako Talisker. Poznať Talisker znamená cítiť silu mora a vnímať jeho drsnú polohu na brehu jazera Loch Harport na Isle of Skye. Každý dúšok je chuťou samotného ostrova Skye – jedného z najodľahlejších, drsných, no zároveň najkrajších krajov Škótska. Talisker Storm je temný a dymový – je to drsnejší člen rodiny Talisker s tónmi dreva a korenia, ktoré vás dostanú priamo do srdca búrky na mori. Farba pripomína zlato. Vo vôni je svieža, čistá a narastajúca do komplexnosti ako búrka. Sladký slad so zrelým červeným bobuľovým ovocím prechádza do dymu a výbuchu korenia. Chuť je jemná a bohatá, potom veľmi korenistá. Čistá sladkosť pokrývajúca jazyk sa spája s orieškovým dymom, aby obsiahla tieto korenisté tóny. Na záver je suchšia s dlhotrvajúcou hladkou dochuťou, v ktorej možno cítiť ľahko spálené rašelinové uhlíky.

Časté otázky

1️⃣ Koľko stojí Talisker Storm 45,8% 0,7l (kartón)

Cena za Talisker Storm 45,8% 0,7l (kartón) je 39.7 EUR. Vieme, že si ceníte kvalitné výrobky, a práve to vám chceme ponúknuť. U nás nájdete to najlepšie, čo trh ponúka v oblasti vášho záujmu. Produkty sú starostlivo vybrané, aby boli vždy vynikajúcej kvality. Náš tím je zložený z odborníkov, ktorí vám radi poradia a pomôžu vám nájsť to, čo hľadáte. S výrobkami si môžete byť istí, že si prinesiete do života skutočnú radosť. Objednajte si ešte dnes a skvele sa bavte.

2️⃣ Môžem sa o Talisker Storm 45,8% 0,7l (kartón) dozvedieť viac informácií?

Áno môžete. Talisker Storm 45,8% 0,7l (kartón) – je skvelou voľbou pre každého, kto očakáva kvalitu. S produktom si môžete byť istí, že dostanete to najlepšie, čo trh ponúka. Produkt je vybraný s ohľadom na potreby na kvalitný alkohol. Veríme, že sa stane vašim obľúbeným rovnako ako u ďalších spokojných zákazníkov. Snažíme sa byť inovatívne a vychádzať v ústrety požiadavkám zákazníkov. Objednajte si produkt ešte dnes a nechajte sa presvedčiť. Má EAN kód 5000281032733.

Produkt Talisker Storm 45,8% 0,7l (kartón) nájdete v kategórii

Skotská whisky - Skotská whisky je jedným z najslávnejších alkoholov na svete. Táto lahodná tekutina sa vyrába v Škótsku už stáročia a jej kvalita a chuť sú nezameniteľné. Skotská whisky sa vyrába z obilných zŕn a jej chuť a aroma sa výrazne líšia podľa regiónu, odkiaľ pochádza. Táto ikona Škótska je obľúbená medzi… Podobné produkty: Ben Nevis 2016 5 Y.O. Whisky of Mystery, Big Mouth Whisky, Chivas Regal Mizunara 40% 0,7l (kartón), Tamnavulin Double Cask, GIFT

Whisky - Široký výber rôznych druhov whisky z celého sveta. Medzi najpopulárnejšie patrí skotská whisky, irská whiskey, bourbon z Ameriky, kanadská whisky a japonská whisky. Každý druh whisky má svoje charakteristické vlastnosti, chuťové tóny a spôsob výroby. Podobné produkty: Famous Grouse 40% 0,7l (holá fľaša), Teeling Single Grain, GIFT, Connemara 12YO 40% 0,7L (tuba), Hankey Bannister 12YO 40% 0,7L (kartón)