Cragganmore 12YO 40% 0,7L (kartón)

Katalógové číslo: 5000281005430 Kategórie: , ,

Popis

n

n

n
n Cragganmore bol prvým liehovarom v Škótsku, ktorého miesto bolo vybrané a postavené špeciálne s cieľom využiť blízkosť železnice Strathspey. Liehovar Cragganmore je jedným z najplodnejších v regióne Banffshire v Speyside, kde sa liehovar nachádza. Cragganmore má povesť najkomplexnejšieho Strathspey single malt. Liehovar založil v roku 1869 John Smith, považovaný za najskúsenejšieho liehovarníka svojej doby. Bývalý manažér liehovarov Macallan, Glenlivet a Wishaw a prenajímateľ liehovaru Glenfarclas presvedčil svojho šéfa, Sira Georgea Macphersona-Granta, aby mu prenajal pozemok na výstavbu nového liehovaru v Ballindalloch vedľa železničnej trate Strathspey. V roku 1887 prvý „špeciál na whisky“ odišiel zo stanice Ballindalloch do Aberdeenu – 25 vagónov prepravujúcich 300 sudov Cragganmore. V priebehu rokov je Cragganmore prestavaný a vynovený, no keďže Gordon Smith umrel mladý,  jeho vdova Mary Jane prevzala vedenie liehovaru, ktorý však o 10 rokov neskôr predala spoločnosti White Horse Distillers Ltd., ktorá postavila nový sklad, kde môže zrieť 360 000 galónov Cragganmore a postupne časom vynovila destilačné prístroje.

n n

n Cragganmore 12YO

nIde o zlatý rez tradičných chutí Speyside. Whisky je zrelá a dobre vyvážená, s úžasne voňavou arómou. Má zlatú farbu. V jej vôni cítiť kombináciu sladkých kvetinových vôní, nábrežných bylín a kvetov s trochou medu a vanilky. Chuť je veľmi komplexná, sladkastá a bohatá na vrstvy, s miernym závanom dymu a santalového dreva v závere. Má dlhý, sladový záver s ľahkým dymom a náznakmi sladkosti.

Časté otázky

1️⃣ Koľko stojí Cragganmore 12YO 40% 0,7L (kartón)

Cena za Cragganmore 12YO 40% 0,7L (kartón) je EUR. Vieme, že si ceníte kvalitné výrobky, a práve to vám chceme ponúknuť. U nás nájdete to najlepšie, čo trh ponúka v oblasti vášho záujmu. Produkty sú starostlivo vybrané, aby boli vždy vynikajúcej kvality. Náš tím je zložený z odborníkov, ktorí vám radi poradia a pomôžu vám nájsť to, čo hľadáte. S výrobkami si môžete byť istí, že si prinesiete do života skutočnú radosť. Objednajte si ešte dnes a skvele sa bavte.

2️⃣ Môžem sa o Cragganmore 12YO 40% 0,7L (kartón) dozvedieť viac informácií?

Áno môžete. Cragganmore 12YO 40% 0,7L (kartón) – je skvelou voľbou pre každého, kto očakáva kvalitu. S produktom si môžete byť istí, že dostanete to najlepšie, čo trh ponúka. Produkt je vybraný s ohľadom na potreby na kvalitný alkohol. Veríme, že sa stane vašim obľúbeným rovnako ako u ďalších spokojných zákazníkov. Snažíme sa byť inovatívne a vychádzať v ústrety požiadavkám zákazníkov. Objednajte si produkt ešte dnes a nechajte sa presvedčiť. Má EAN kód 5000281005430.

Produkt Cragganmore 12YO 40% 0,7L (kartón) nájdete v kategórii

12 ročná whisky - 12 ročná whisky je luxusný alkohol, ktorý sa vyznačuje hlbokou zlatou farbou a jemnou chuťou. Tento druh whisky sa vyrába z obilných zŕn a dozrieva v drevených sudoch po dobu 12 rokov. Výsledkom je vôňa vanilky, korenia a ovocia, ktorá sa prelína s bohatým drevitým tónom. 12 ročná whisky je… Podobné produkty: Glenmorangie Lasanta Sherry Cask Finish 12YO 43% 0,7L (kartón), Hankey Bannister 12YO 40% 0,7L (kartón), Glenfiddich 12YO 40% 0,7l (tuba), Singleton 12YO 40% 0,7l (holá fľaša)

Skotská whisky - Skotská whisky je jedným z najslávnejších alkoholov na svete. Táto lahodná tekutina sa vyrába v Škótsku už stáročia a jej kvalita a chuť sú nezameniteľné. Skotská whisky sa vyrába z obilných zŕn a jej chuť a aroma sa výrazne líšia podľa regiónu, odkiaľ pochádza. Táto ikona Škótska je obľúbená medzi… Podobné produkty: Johnnie Walker Black Label 40% 0,7l (kartón), Dimple Golden Selection 40% 0,7l (kartón), Aberlour 10YO Forest Reserve 40% 0.7L (čistá fľaša), The Lost Distillery Stratheden Classic Selection, GIFT

Whisky - Široký výber rôznych druhov whisky z celého sveta. Medzi najpopulárnejšie patrí skotská whisky, irská whiskey, bourbon z Ameriky, kanadská whisky a japonská whisky. Každý druh whisky má svoje charakteristické vlastnosti, chuťové tóny a spôsob výroby. Podobné produkty: Kavalan Concertmaster 40% 0,7L (kartón), Lagavulin 9YO Game of Thrones House Lannister 46% 0,7l (tuba), Wayne Gretzky No.99 Red Cask 40% 1,0L (čistá fľaša), Glenfiddich 12YO 40% 0,7L (darčekové balenie s 2 pohármi)