Rum vo svete koktailov: Aké sú najlepšie koktaily s rumom a ako ich pripraviť?

V dnešnej dobe koktaily patria k obľúbeným spoločenským nápojom. A medzi nimi určite nemôže chýbať rum. Tento sladký a aromatický destilát sa stal nenahraditeľnou zložkou mnohých populárnych koktailov. Ak patríte medzi fanúšikov rumu, určite by ste sa mali pozrieť na naše tipy na najlepšie koktaily s rumom. Prinášame vám podrobný prehľad o najobľúbenejších rumových koktailoch a ich príprave. Sledujte náš blog a poďte objaviť svet rumových koktailov spolu s nami!

1. Rýchly prehľad najobľúbenejších koktailov s rumom

Kokteil Mojito

Kokteil Mojito je považovaný za jeden z najobľúbenejších koktailov s rumom na svete. Jeho základom je značkový svetlý alebo tmavý rum, ktorý sa mieša s čerstvou mätou, limetkovou šťavou, cukrom a perlivou vodou. Celý kokteil sa podáva v pohári Collins so stumpovaným ovocím na dno a prípadne so slamkou.

Na trhu sa dnes nachádza množstvo variácií Mojita, kde sa pridávajú rôzne prísady, ako napríklad ovocie, med, zázvor alebo mentolový likér. Tento osviežujúci kokteil je ideálny na pitie počas letných dní alebo na večierkoch s priateľmi.

Kokteil Daiquiri

Ďalším populárnym kokteilom s rumom je Daiquiri. Tento kokteil pochádza z Kuby a výrazne sa líši od Mojita. Základom Daiquiri je biely rum, ktorý sa mieša s limetkovou šťavou a cukrom. Táto kombinácia sa potom mieša a servíruje v koktejlovom pohári.

Podobne ako v prípade Mojita, aj Daiquiri má množstvo variácií. Najobľúbenejšou z nich je Daiquiri z jahôd, ktorá sa pripravuje s pridaním čerstvých jahôd, cukru a perlivého vína. Kokteil Daiquiri je nutnosťou na každej letnej záhradnej párty alebo dovolenke.

2. Prekvap svojich hostí: Tipy na chuťové koktaily so štipkou rumu

V prípade, že chcete prekvapiť svojich hostí originálnym a chutným drinkom, sú tu pre Vás niektoré nápady na koktaily so štipkou rumu. Rum je vynikajúcou zložkou mnohých koktailov pre jeho sladkú chuť a aromatickú vôňu. Niektoré návrhy na kreatívne chuťové koktaily so štipkou rumu sú uvedené nižšie:

Zázračný tekutý banánovník

Toto je perfektný koktail pre milovníkov banánov a rumu. Na prípravu budete potrebovať mrazivé banány,vanilkovú zmrzlinu, čerstvú smotanu, med a nejaký dobrý tmavý rum. Postup na vytvorenie zmesi je jednoduchý – zmiešajte mrazené banány, vanilkovú zmrzlinu a smotanu. Pridajte niekoľko lyžičiek medu a polievkovú lyžicu rumu. Mixujte, až kým nebude zmes hladká a voľne tekutá. Nalejte do nádoby a ozdobte kúskami banána.

Koktail na báze hrozna a citrusov

Tento koktail je ľahký a osviežujúci zmes ovocia a rumu. Na prípravu budete potrebovať biele hrozno, pomaranče, ananásovú šťavu, bodkovaný rum a červené víno. Nahrubo nakrájajte hrozno a pomaranče a pomešajte spolu s ananásovou šťavou v mixéri až do hladka. Pridajte asi dve polievkové lyžice rumu a zamiešajte. Podajte koktail v pohári s kockou ľadu a doplňte ho červeným vínom.

3. Nielen pre letné dni: Návody na prípravu koktailov s rumom, ktoré zvládneš aj doma

Koktaily sú základom letných osláv a nechýbajú ani v našich obľúbených letných baroch. Avšak, koktaily si môžeme pripraviť aj doma a stať sa tak skvelým hosťom na našich vlastných letných večierkoch. V dnešnom článku sa pozrieme na návody na prípravu koktailov s rumom, ktoré zvládneš aj doma a vaši hostia ňou budú nadšení.

1. Mojito

Mojito je tradičný koktail pochádzajúci z Kuby, ktorý patrí medzi obľúbené letné osviežujúce nápoje. Pripravenie mojita je veľmi jednoduché. Na jednu sklenicu si dajte 6 – 8 lístkov mäty a roztlačte ju ​​spolu s 1 polovicou limetky v pohári. Pridajte 2 lyžice trstinového cukru, 50 ml kubánskeho rumu a naplňte pohár dvojitým množstvom ľadu. Zakončite prídavkom bublinkovej vody a premiešajte. Dozdobte ďalšími lístkami mäty a polovicou limetky.

2. Cuba Libre

Cuba Libre je koktail zložený z rumu a koly, ktorý pochádza práve z Kuby. Na prípravu cocktailu je potrebné zohnať si kubánsky tmavý alebo zlatý rum. Do pohára si dajte 4 ľadové kocky, 50 ml rumu a 120 ml koly. Zakončite ďalšou dávkou ľadu a dozdobte polovicou limetky. Na ozdobenie sklenice si môžete pridať aj kusov celého tvarohu a lístky čerstvej mäty.

Dúfame, že vás náš prehľad koktailov s rumom oslovil a máte chuť ich vyskúšať doma alebo v koktail bare. Skúsili sme zahrnúť koktaily pre rôzne chutné preferencie a všetky sú veľmi jednoduché na prípravu. Raz za čas sa nehanbte experimentovať a pridať si niečo, čo by ste obyčajne neodvážili. Aký je váš obľúbený koktail s rumom? Podeľte sa s nami v komentároch nižšie. Ďakujeme za prečítanie a prajeme vám príjemné pitie!

Similar Posts