Talisker Game of Thrones House Greyjoy 45,8% 0,7l (tuba)

44,95 

Katalógové číslo: 5000267173832 Kategórie: ,
Výrobca: Talisker

Popis

Všetko to začalo, keď sa dvaja bratia Hugh a Kenneth MacAskillovci v roku 1827 presťahovali na ostrov Skye v Škótsku a prenajali si farmu na západnom pobreží – volala sa Talisker House. V roku 1830 bratia otvorili Talisker Distillery v dedine Carbost na brehu jazera Loch Harport. V tom čase bola výroba whisky z väčšej časti vedľajším biznisom, ktorý prevádzkovali farmy. Ostrov mal sedem licencovaných liehovarov a desiatky nelicencovaných liehovarov. Dnes je Talisker jediným liehovarom na ostrove Skye. Preto sa pri vývoji spoliehal výlučne na vlastnú jedinečnú kreativitu. Hoci sa majiteľ liehovaru niekoľkokrát zmenil, Talisker si získal reputáciu do takej miery, že John Anderson – realitný maklér z Glasgowa, ktorý kúpil Talisker v roku 1863, tvrdil, že „žiadna iná whisky na trhu sa nevyrovná reputácii, ktorú získal Talisker“. Po požiari v roku 1960 bol liehovar úplne obnovený a jeho prevádzka bola obnovená v roku 1962. Talisker je rad unikátnych ,,single maltov“ zrodených vo voľnej prírode. Surové, ale rafinované – ako ostrov Skye. Všetky slady Talisker sú spojené s nezameniteľným sladkým korenistým dymom. Následne sa vynárajú sekundárne arómy mäkkého ovocia, korenia a sviežeho zeleného machu.


Talisker Game of Thrones House Greyjoy
S kultovým seriálom Games of Thrones je spojená aj jedinečná single malt whisky Talisker Select Reserve. Táto škótska whisky má zlatomedenú farbu, ktorú jej dodali sudy, v ktorých zrela (americké opálené sudy po bourbone). Talisker Select reserve vzdáva hold rodu Greyjoyvcov, ktorí žijú na Železných ostrovoch a ich heslom je :“Čo je mŕtve, nemôže umrieť“. Talisker je liehovar na ostrove Skye, čím sa vytvára dokonalé spárovanie s rodom Greyjoyovcov. Aróme nájdete tóny suchého čierneho dymu a tmavej čokolády. V chuti vynikne slaný karamel, korenie a chilli. Záver je dlhý a komplexný so stopami ovocného koláča a čierneho korenia.

 

 

Časté otázky

1️⃣ Koľko stojí Talisker Game of Thrones House Greyjoy 45,8% 0,7l (tuba)

Cena za Talisker Game of Thrones House Greyjoy 45,8% 0,7l (tuba) je 44.95 EUR. Vieme, že si ceníte kvalitné výrobky, a práve to vám chceme ponúknuť. U nás nájdete to najlepšie, čo trh ponúka v oblasti vášho záujmu. Produkty sú starostlivo vybrané, aby boli vždy vynikajúcej kvality. Náš tím je zložený z odborníkov, ktorí vám radi poradia a pomôžu vám nájsť to, čo hľadáte. S výrobkami si môžete byť istí, že si prinesiete do života skutočnú radosť. Objednajte si ešte dnes a skvele sa bavte.

2️⃣ Môžem sa o Talisker Game of Thrones House Greyjoy 45,8% 0,7l (tuba) dozvedieť viac informácií?

Áno môžete. Talisker Game of Thrones House Greyjoy 45,8% 0,7l (tuba) – je skvelou voľbou pre každého, kto očakáva kvalitu. S produktom si môžete byť istí, že dostanete to najlepšie, čo trh ponúka. Produkt je vybraný s ohľadom na potreby na kvalitný alkohol. Veríme, že sa stane vašim obľúbeným rovnako ako u ďalších spokojných zákazníkov. Snažíme sa byť inovatívne a vychádzať v ústrety požiadavkám zákazníkov. Objednajte si produkt ešte dnes a nechajte sa presvedčiť. Má EAN kód 5000267173832.

Produkt Talisker Game of Thrones House Greyjoy 45,8% 0,7l (tuba) nájdete v kategórii

Skotská whisky - Skotská whisky je jedným z najslávnejších alkoholov na svete. Táto lahodná tekutina sa vyrába v Škótsku už stáročia a jej kvalita a chuť sú nezameniteľné. Skotská whisky sa vyrába z obilných zŕn a jej chuť a aroma sa výrazne líšia podľa regiónu, odkiaľ pochádza. Táto ikona Škótska je obľúbená medzi… Podobné produkty: Signatory Port Dundas 2006 13 Y.O., Auchentoshan 12YO 40% 0,7l (kartón), Old Pulteney 18YO 46% 0,7L (kartón), Dimple 15YO 40% 1L (kartón)

Whisky - Široký výber rôznych druhov whisky z celého sveta. Medzi najpopulárnejšie patrí skotská whisky, irská whiskey, bourbon z Ameriky, kanadská whisky a japonská whisky. Každý druh whisky má svoje charakteristické vlastnosti, chuťové tóny a spôsob výroby. Podobné produkty: The Lost Distillery Dalaruan Classic Selection, GIFT, Bushmills Sherry Cask The Steamship Collection, GIFT, The Macallan M – MMXX Release 2020 45% 0.7L (darčekové balenie kazeta), Dimple 15YO 43% 1,0L (kartón)