Octomore 13.1 5YO 59.2% 0.7L (tuba)

171,95 

Katalógové číslo: 5055807415385 Kategórie: ,

Popis

Rovnako mladistvý a dynamický ako jeho ,,super ťažko“ rašelinový predchodca (z predošlej rady). Táto ,,single malt“ je trpezlivo destilovaná z úrody škótskeho pevninského jačmeňa v roku 2015 a sladuje sa na stratosférických 137,3 PPM (,,phenol parts per milion“), dozrieva potom v sudoch z amerického dubu najvyššej kvality.

Všetky edície ,,Octomore .1″ sú destilované zo 100% škótskeho jačmeňa. Primárne dozrievajú iba v sudoch vyrobených z amerického dubu, v ktorých predtým zrel ,,bourbon“ alebo ,,Tennesee whisky“. Pôsobia ako základ každej novej série, pretože demonštrujú surový charakter čistého destilátu Octomore, z ktorého sa odvíjajú ostatné vydania. Octomore 13.1 sa po 5 rokoch zrenia, v roku 2021, preliala do ,,sviežejších“ sudov (predtým naplnených len jedenkrát) pre zintenzívnenie jej chuti. Táto dodatočná úprava dožičí whisky ďalšie chute tmavého karamelu, kokosu a vanilky.

Má krásnu zlatú farbu pripomínajúcu piesok. Vo vôni sa prelínajú prvotné dojmy sladkého orieškového dymu s jačmenným cukrom a zrelým ovocím. Nasleduje sirupová marhuľa so zrelou hruškou a so sladovými vanilkovými tónmi jačmennej múky, ktoré sa postupne menia na medové arómy a ,,crème brulé“. Americký dub prináša arómy kokosu, mandlí a spáleného dubu. Rašelinový dym je jemný, ale silný – spolu so spáleným dubom dodáva kožené a zemité tóny. Chuť má veľmi príjemnú viskóznu textúru. Prelínajú sa v nej tóny husto zadymeného zrna, ktoré prechádza do zadymených cereálnych tónov s medovým ovocím. Druhý dúšok prináša príležitosť rozlúštiť zložitosť tónov marhuľového džemu, jačmennej múky, rašelinového dymu, egrešov a sladkého tureckého medu. V závere sa sladkosť vytráca a na podnebí zostáva zemitá machová nota obalená suchým vresovým rašelinovým dymom. Nakoniec doznievajú slano-citrusové a kvetinové tóny pelargónie a ruže.

Časté otázky

1️⃣ Koľko stojí Octomore 13.1 5YO 59.2% 0.7L (tuba)

Cena za Octomore 13.1 5YO 59.2% 0.7L (tuba) je 171.95 EUR. Vieme, že si ceníte kvalitné výrobky, a práve to vám chceme ponúknuť. U nás nájdete to najlepšie, čo trh ponúka v oblasti vášho záujmu. Produkty sú starostlivo vybrané, aby boli vždy vynikajúcej kvality. Náš tím je zložený z odborníkov, ktorí vám radi poradia a pomôžu vám nájsť to, čo hľadáte. S výrobkami si môžete byť istí, že si prinesiete do života skutočnú radosť. Objednajte si ešte dnes a skvele sa bavte.

2️⃣ Môžem sa o Octomore 13.1 5YO 59.2% 0.7L (tuba) dozvedieť viac informácií?

Áno môžete. Octomore 13.1 5YO 59.2% 0.7L (tuba) – je skvelou voľbou pre každého, kto očakáva kvalitu. S produktom si môžete byť istí, že dostanete to najlepšie, čo trh ponúka. Produkt je vybraný s ohľadom na potreby na kvalitný alkohol. Veríme, že sa stane vašim obľúbeným rovnako ako u ďalších spokojných zákazníkov. Snažíme sa byť inovatívne a vychádzať v ústrety požiadavkám zákazníkov. Objednajte si produkt ešte dnes a nechajte sa presvedčiť. Má EAN kód 5055807415385.

Produkt Octomore 13.1 5YO 59.2% 0.7L (tuba) nájdete v kategórii

Skotská whisky - Skotská whisky je jedným z najslávnejších alkoholov na svete. Táto lahodná tekutina sa vyrába v Škótsku už stáročia a jej kvalita a chuť sú nezameniteľné. Skotská whisky sa vyrába z obilných zŕn a jej chuť a aroma sa výrazne líšia podľa regiónu, odkiaľ pochádza. Táto ikona Škótska je obľúbená medzi… Podobné produkty: GlenAllachie 10 Y.O. Cask Strength Batch 8, GIFT, Chivas Regal 12YO 40% 0,7L (darčekové balenie s 2 pohármi), Darkness 8YO 47,8% 0,7L (kartón), Dimple Golden Selection 40% 0,7l (kartón)

Whisky - Široký výber rôznych druhov whisky z celého sveta. Medzi najpopulárnejšie patrí skotská whisky, irská whiskey, bourbon z Ameriky, kanadská whisky a japonská whisky. Každý druh whisky má svoje charakteristické vlastnosti, chuťové tóny a spôsob výroby. Podobné produkty: Mini Jameson 40% 0,05l (holá fľaša), Darkness 14YO Dalmore Oloroso Cask Finish 49,1% 0,5L (kartón), Iconic Art Spirits Iconic Whisky 2013 Tokaji & American Cask 42% 0,7L (kartón), Togouchi Sake Cask Finish 40% 0.7L (kartón)