Talisker Port Ruighe 45,8% 0,7L (kartón)

49,70 

Katalógové číslo: 5000281033143 Kategória: , ,
Výrobca: Talisker

Popis

Všetko to začalo, keď sa dvaja bratia Hugh a Kenneth MacAskillovci v roku 1827 presťahovali na ostrov Skye v Škótsku a prenajali si farmu na západnom pobreží – volala sa Talisker House. V roku 1830 bratia otvorili Talisker Distillery v dedine Carbost na brehu jazera Loch Harport. V tom čase bola výroba whisky z väčšej časti vedľajším biznisom, ktorý prevádzkovali farmy. Ostrov mal sedem licencovaných liehovarov a desiatky nelicencovaných liehovarov. Dnes je Talisker jediným liehovarom na ostrove Skye. Preto sa pri vývoji spoliehal výlučne na vlastnú jedinečnú kreativitu. Hoci sa majiteľ liehovaru niekoľkokrát zmenil, Talisker si získal reputáciu do takej miery, že John Anderson – realitný maklér z Glasgowa, ktorý kúpil Talisker v roku 1863, tvrdil, že „žiadna iná whisky na trhu sa nevyrovná reputácii, ktorú získal Talisker“. Po požiari v roku 1960 bol liehovar úplne obnovený a jeho prevádzka bola obnovená v roku 1962. Talisker je rad unikátnych ,,single maltov“ zrodených vo voľnej prírode. Surové, ale rafinované – ako ostrov Skye. Všetky slady Talisker sú spojené s nezameniteľným sladkým korenistým dymom. Následne sa vynárajú sekundárne arómy mäkkého ovocia, korenia a sviežeho zeleného machu.

Talisker Port Ruighe
Tento slad dvakrát zrejúci v portskom sude je poctou pre škótskych obchodníkov, ktorí sa postavili na šíre more a pomohli pri založení obchodu s portským vínom. Port Ruighe (vyslovované „Portree“) je galský názov kedysi rušného obchodného prístavu na ostrove Skye. Kombinuje silný morský charakter Taliskeru so šťavnatými sladkými tónmi bohatého bobuľového ovocia pre vynikajúci chuťový zážitok. Jednosladová škótska whisky Talisker, ktorej vôňa a chuť vás okamžite prepoja s jej drsným prímorským domovom. Každý dúšok je chuťou samotného ostrova Skye – jedného z najodľahlejších, drsných, no zároveň najkrajších krajov Škótska. Pri jej výrobe sa používa dvojité dozrievanie v prístavných sudoch Port Ruighe. Každý dúšok so sebou prináša sladkú dymivosť doznievajúceho dreveného uhlia s ovocnou bohatosťou zrelých sliviek. Talisker Port Ruighe je stvorený na elegantné popíjanie. Nevyhnutný darček pre znalcov whisky, ktorí chcú objaviť nové hĺbky chuti medzi dymovými ostrovnými sladovými whisky.

Časté otázky

1️⃣ Koľko stojí Talisker Port Ruighe 45,8% 0,7L (kartón)

Cena za Talisker Port Ruighe 45,8% 0,7L (kartón) je 49.7 EUR. Vieme, že si ceníte kvalitné výrobky, a práve to vám chceme ponúknuť. U nás nájdete to najlepšie, čo trh ponúka v oblasti vášho záujmu. Produkty sú starostlivo vybrané, aby boli vždy vynikajúcej kvality. Náš tím je zložený z odborníkov, ktorí vám radi poradia a pomôžu vám nájsť to, čo hľadáte. S výrobkami si môžete byť istí, že si prinesiete do života skutočnú radosť. Objednajte si ešte dnes a skvele sa bavte.

2️⃣ Môžem sa o Talisker Port Ruighe 45,8% 0,7L (kartón) dozvedieť viac informácií?

Áno môžete. Talisker Port Ruighe 45,8% 0,7L (kartón) – je skvelou voľbou pre každého, kto očakáva kvalitu. S produktom si môžete byť istí, že dostanete to najlepšie, čo trh ponúka. Produkt je vybraný s ohľadom na potreby na kvalitný alkohol. Veríme, že sa stane vašim obľúbeným rovnako ako u ďalších spokojných zákazníkov. Snažíme sa byť inovatívne a vychádzať v ústrety požiadavkám zákazníkov. Objednajte si produkt ešte dnes a nechajte sa presvedčiť. Má EAN kód 5000281033143.

Produkt Talisker Port Ruighe 45,8% 0,7L (kartón) nájdete v kategórii

Skotská whisky - Skotská whisky je jedným z najslávnejších alkoholov na svete. Táto lahodná tekutina sa vyrába v Škótsku už stáročia a jej kvalita a chuť sú nezameniteľné. Skotská whisky sa vyrába z obilných zŕn a jej chuť a aroma sa výrazne líšia podľa regiónu, odkiaľ pochádza. Táto ikona Škótska je obľúbená medzi… Podobné produkty: GlenAllachie 10 Y.O. Chinquapin Virgin Oak, GIFT, The Lost Distillery Lossit Classic Selection, GIFT, GlenAllachie 8 Y.O Speyside Single Malt, GIFT, Chivas Regal 12YO 40% 0,7L (darčekové balenie s 2 pohármi)

Whisky - Široký výber rôznych druhov whisky z celého sveta. Medzi najpopulárnejšie patrí skotská whisky, irská whiskey, bourbon z Ameriky, kanadská whisky a japonská whisky. Každý druh whisky má svoje charakteristické vlastnosti, chuťové tóny a spôsob výroby. Podobné produkty: Johnnie Walker Swing 40% 0,7L (kartón), The Macallan 18YO Double Cask 2021 Release 43% 0.7L (darčkové balenie kazeta), Lagavulin 8YO 48% 0,7l (kartón), The Lost Distillery Discovery Pack, GIFT

Whisky darčekové balenie - Whisky darčekové balenie je dokonalým darčekom pre každého, kto si váži kvalitného alkoholu. Toto balenie obsahuje exkluzívnu fľašu whisky v krásnom dizajne, ktorá určite poteší každého milovníka tohto nápoja. Darčekové balenie je tiež skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú dokonalý darček pre svojich blízkych, priateľov alebo obchodných partnerov. Vyberte si… Podobné produkty: Kavalan Solist ex-Bourbon Cask 57,1% 0,7L (darčekové balenie kazeta), The Macallan Rare Cask 43% 0,7L (darčekové balenie kazeta), BenRiach 10YO 43% 0.7L (tuba), Bushmills 10YO 40% 0.7L (darčekové balenie s 2 pohármi)