Talisker Skye 45,8% 0,7L (kartón)

38,20 

Katalógové číslo: 5000281038094 Kategórie: ,
Výrobca: Talisker

Popis

Všetko to začalo, keď sa dvaja bratia Hugh a Kenneth MacAskillovci v roku 1827 presťahovali na ostrov Skye v Škótsku a prenajali si farmu na západnom pobreží – volala sa Talisker House. V roku 1830 bratia otvorili Talisker Distillery v dedine Carbost na brehu jazera Loch Harport. V tom čase bola výroba whisky z väčšej časti vedľajším biznisom, ktorý prevádzkovali farmy. Ostrov mal sedem licencovaných liehovarov a desiatky nelicencovaných liehovarov. Dnes je Talisker jediným liehovarom na ostrove Skye. Preto sa pri vývoji spoliehal výlučne na vlastnú jedinečnú kreativitu. Hoci sa majiteľ liehovaru niekoľkokrát zmenil, Talisker si získal reputáciu do takej miery, že John Anderson – realitný maklér z Glasgowa, ktorý kúpil Talisker v roku 1863, tvrdil, že „žiadna iná whisky na trhu sa nevyrovná reputácii, ktorú získal Talisker“. Po požiari v roku 1960 bol liehovar úplne obnovený a jeho prevádzka bola obnovená v roku 1962. Talisker je rad unikátnych ,,single maltov“ zrodených vo voľnej prírode. Surové, ale rafinované – ako ostrov Skye. Všetky slady Talisker sú spojené s nezameniteľným sladkým korenistým dymom. Následne sa vynárajú sekundárne arómy mäkkého ovocia, korenia a sviežeho zeleného machu.

Talisker Skye
Každý dúšok je chuťou samotného ostrova Skye – jedného z najodľahlejších, vetrom ošľahaných, no zároveň najkrajších krajov Škótska. Talisker Skye vzdáva hold bohatej a rozmanitej krajine Isle of Skye – od mäkkých a pokojných brehov až po tmavé, rozoklané štíty pohoria Cuillin. Talisker Skye so sebou prináša dobre zaoblený a sladký chuťový profil plný sviežich citrusov, sladkého dymu, korenistého korenia a tradičných námorných tónov Taliskeru. Zreje v kombinácii klasických a pražených sudov z amerického dubu (s mierne vyšším podielom pražených sudov). Farba pripomína svetlé 18 karátové zlato s medenými odleskami. Vo vôni najprv citrusová sladkosť čerstvých pomarančov, ktorá sa rozvinie do jemného manga. Potom prímorský vzduch s morskými riasami, naplaveným drevom a soľou. V chuti najprv cítiť jemné a sladké tóny nasledované ľahkým dymom,   ktorý sa rýchlo stáva štipľavejším a pikantnejším s horkou korenistosťou. Záver je suchý s dlhotrvajúcou hladkou dochuťou, v ktorej možno nájsť ľahké rašelinové spálené uhlíky.

Časté otázky

1️⃣ Koľko stojí Talisker Skye 45,8% 0,7L (kartón)

Cena za Talisker Skye 45,8% 0,7L (kartón) je 38.2 EUR. Vieme, že si ceníte kvalitné výrobky, a práve to vám chceme ponúknuť. U nás nájdete to najlepšie, čo trh ponúka v oblasti vášho záujmu. Produkty sú starostlivo vybrané, aby boli vždy vynikajúcej kvality. Náš tím je zložený z odborníkov, ktorí vám radi poradia a pomôžu vám nájsť to, čo hľadáte. S výrobkami si môžete byť istí, že si prinesiete do života skutočnú radosť. Objednajte si ešte dnes a skvele sa bavte.

2️⃣ Môžem sa o Talisker Skye 45,8% 0,7L (kartón) dozvedieť viac informácií?

Áno môžete. Talisker Skye 45,8% 0,7L (kartón) – je skvelou voľbou pre každého, kto očakáva kvalitu. S produktom si môžete byť istí, že dostanete to najlepšie, čo trh ponúka. Produkt je vybraný s ohľadom na potreby na kvalitný alkohol. Veríme, že sa stane vašim obľúbeným rovnako ako u ďalších spokojných zákazníkov. Snažíme sa byť inovatívne a vychádzať v ústrety požiadavkám zákazníkov. Objednajte si produkt ešte dnes a nechajte sa presvedčiť. Má EAN kód 5000281038094.

Produkt Talisker Skye 45,8% 0,7L (kartón) nájdete v kategórii

Skotská whisky - Skotská whisky je jedným z najslávnejších alkoholov na svete. Táto lahodná tekutina sa vyrába v Škótsku už stáročia a jej kvalita a chuť sú nezameniteľné. Skotská whisky sa vyrába z obilných zŕn a jej chuť a aroma sa výrazne líšia podľa regiónu, odkiaľ pochádza. Táto ikona Škótska je obľúbená medzi… Podobné produkty: Whyte & Mackay Triple Matured, Smokehead Sherry Bomb, GIFT, Mini Chivas Regal 12YO 40% 0,05l (holá fľaša), GlenAllachie 15 Y.O. Scottish Oak Finish, GIFT

Whisky - Široký výber rôznych druhov whisky z celého sveta. Medzi najpopulárnejšie patrí skotská whisky, irská whiskey, bourbon z Ameriky, kanadská whisky a japonská whisky. Každý druh whisky má svoje charakteristické vlastnosti, chuťové tóny a spôsob výroby. Podobné produkty: Johnnie Walker Swing 40% 0,7L (kartón), Claymore, Jameson Caskmates IPA 40% 0,7L (holá fľaša), Dalwhinnie 15YO 43% 0,7l (kartón)