Recenzia Mount Gay 1703 rum

Ak ste milovníkom karibských rumov, iste vám nie je cudzie meno Mount Gay. Táto dominantná značka z Barbadosu vyrába rum už od roku 1703, čo ju robí najstaršou rumovou destilériou na svete. Mount Gay 1703 je ich najprestížnejšou značkou a ložiskový rum, ktorý sa vyznačuje jemnosťou a bohatým chuťovým profilom. V dnešnej recenzii sa pozrieme na túto značku z blízka a zistíme, čo sa skrýva vo vnútri fľaše.

1. Prehľad Mount Gay 1703 rum: História, príbeh, a výroba

Mount Gay 1703 rum je jedným z najprestížnejších rumov na svete. Bol uvedený na trh v roku 2009, na oslavu 300. výročia destilárne Mount Gay na Barbados. Jeho označenie nesie meno roka založenia destilárne, ktorú v roku 1703 založil Sir John Gay.

Tento rum zreje v európskych dubových sudoch minimálne 10 rokov. Výsledkom je harmonická a komplexná chuť s tónmi drevín a kože, karamelu, vanilky a ovocia. Je to rum určený skôr pre milovníkov zrelých, robustných a plných chutí, ako pre tých, ktorí preferujú jemné a ľahké rumy. Mount Gay 1703 môže byť vynikajúcim doplnkom po jedle alebo základom kokteilov.

2. Charakteristiky chuti Mount Gay 1703 rum: Aromat, chuť, a dojmy

Vôňa Mount Gay 1703 rumu je dokonalou kombináciou sladkosti a korenia. Pražené orechy, tmavý karamel a mäkké tipy vanilky sa miešajú s jemne údermi korenia, medovej sladkosti a štipkou dubu. Na jemný pach sa nikdy nevieme dostatočne nabažiť a dokáže nás príjemne upokojiť po ťažkom dni.

Prvým dojmom pri ochutnávaní je nekonečná a hladká chuť s dokonalou rovnováhou medovej sladkosti a dubového dreva. Neskôr postupne začnú prenikávať iné jemné tóny ako korenie, chlieb zo žitnej múky a káva s tipom kakaa. Je to extrémne pohodlné a uvoľnené sústredenie chuťových vlastností. Výborný rum na degustáciu, ktorý môžete vychutnať každú noc so zopár kockami ľadu.

3. Zhodnotenie Mount Gay 1703 rum: Hodnotenie, tipy na podávanie, a záverečné slovo

Pri zhodnotení Mount Gay 1703 rumu sa musíme pozrieť na jeho vlastnosti a príchutte. Na prvý pohľad si všimneme jeho zlatisto-hnedú farbu a príjemnú aromatickú vôňu s tónmi vanilky a korenia. Keď si ho dáme na jazyk, cítime jemnú sladkosť, ktorá sa kombinuje s chuťou dubového dreva, orechov a sušených dátumov. Tento rum je veľmi vyvážený a hladký, s dobre zladenými tónmi a jemnou dĺžkou.

Ak si chcete užiť tento rum plne, môžete ho podávať jednoducho so zmrzlinou alebo zmesou limetky a melasy. Skvelý spôsob, ako si ho vychutnať, je aj na ľade so sprudkým ginger ale. Ak hľadáte niečo netradičné, môžete ho použiť aj na prípravu kokteilu s ananásom alebo guavou.

Ak ste zanieteným milovníkom rumu a hľadáte neprekonateľnú chuť a vôňu rumu, Mount Gay 1703 rum je tou správnou voľbou pre vás. Tento rum vyniká svojou spôsobou výroby aj zložením, ktoré dáva tomuto rumu nezameniteľnú chuť a vôňu. Pre tých, ktorí si radi doprajú niečo naozaj špeciálne, Mount Gay 1703 rum nezostane nijako ďaleko za ich očakávaniami. Tento rum je skutočne jedinečný a určite stojí za to ho vyskúšať. Tešíme sa na váš názor a ohlasy v komentároch!

Similar Posts