Recenzia rum Kraken

V dnešnej dobe je trh s alkoholickými nápojmi omnoho pestrejší ako niekedy predtým. Okrem tradičných druhov alkoholu vieme ochutnať stovky druhov nealkoholických nápojov, kokteilov, likérov a destilátov. Keď príde na tvrdý alkohol, mnohí sa prizerajú len na populárne značky. Vieme však, že všetky alkoholy sa medzi sebou líšia. Preto sme zanalyzovali jeden z menej známych druhov rumu – Kraken. V našej dnešnej recenzii vám priblížime, čo nás na ňom zaujalo.

1. Všetko, čo potrebujete vedieť o rum Kraken – recenzia

Ak ste milovníčkou alkoholov, určite ste už počuli o famóznom rume Kraken. Tento tmavý rum so zaujímavým názvom vás zvedie na dno oceánu, no zároveň vám ponúkne vynikajúci chuťový zážitok. V nasledujúcom texte sa dozviete všetko potrebné o tomto unikátnom nápoji.

  • Farba: tmavá hnedá, niekedy až čierna
  • Vôňa: sladká, s nádychom korenia, vanilky a karamelu
  • Chuť: veľmi silná, výrazná, plná, s korenistým a karamelovým tónom
  • Obsah alkoholu: 40%

Rum Kraken je vyrábaný z melasy z cukrovej trstiny a navyše obsahuje až 11 rôznych druhov korenín. Vzhľadom na jeho silnú chuť sa ideálne hodí na pitie samotné alebo na mixovanie do kokteilov. Dá sa však pozorovať, že jeho chuť sa pri mixovaní stráca a preto by ste si ho skôr mali vychutnať priamo zo pohára.

Vyskúšajte rum Kraken a prežite nezabudnuteľný chuťový zážitok!

2. Podrobne rozobratá chuťová skúsenosť s rumom Kraken

Pokiaľ sa rozhodujete vyskúšať rum Kraken, môže vás zaujať jeho charakteristická fľaša v tvare krakena. Značka bolo inšpirovaná morskou legendou a podobne je aj chuť tohto rumu.

Čo sa týka farby, rum Kraken má veľmi tmavú farbu, čo je vďaka dlhému dozrievaniu v dubových sudoch. Chuťou pripomína kávu a čokoládu, no na konci cítiť aj silné koreniny a klinčeky. Pretože tento rum je vyrobený z melasy, ostáva v ústach celkom sladký. Pri konzumácii rumu Kraken sa určite budete cítiť ako na dobrodružnej plavbe.

  • Aroma: tmavá čokoláda, mierne koreniny, melasa
  • Farba: tmavá, karamelová
  • Chuť: káva, čokoláda, klinčeky, koreniny, sladký
  • Zloženie: melasa, koreniny, cukor, klinčeky, kávová zrna

Ak hľadáte rum s inou, nie bežnou chuťou, rum Kraken môže byť tou správnou voľbou pre vás. Je to rum, ktorý si rýchlo nájde svojich priaznivcov a určite poteší aj tých, ktorí milujú kávu či čokoládu. Skúste ho v kombinácii s tonikom, alebo ho pridajte do svojich obľúbených drinkov a užite si dobrodružnú chuťovú jazdu. Určite nebudete sklamaní.

3. Čo robí rum Kraken takým zvláštnym? Názor na ňom po ochutnaní

Kraken rum je známy pre svoju tmavú farbu a chutné arómy. Tento rum obsahuje zmes z viacerých krajín a je zrelý v dubových sudoch, ktoré dodávajú rumu jemné drevené tóny. Okrem toho, rum Kraken má aj tajný recept na korenie, ktoré mu prináša jeho charakteristickú chuť a vôňu.

Po ochutnaní rumu Kraken som bol príjemne prekvapený. Tento rum má opravdu bohatú chuť, ktorá obsahuje tóny korenia, karamelu a drevnatého charakteru. Jeho sladká chuť je jemne vyvážená so silným a hlbokým charakterom, vďaka ktorému je tento rum ideálny pre mixovanie v kokteiloch, ale aj na samostatné pitie. Ak ste fanúšikom silnejších a plných chutí, vyskúšajte si tento zvláštny rum. S kvalitnými ingredienciami, zrelé výrobným procesom a pozornosťou k detailom, Kraken rum si zaslúži vyskúšanie. Je jasné, že rum Kraken má niečo do seba. S jeho jedinečnou fľašou, mohutnou horčicovo-hnedou farbou a bohatým arómou je určite ohromujúci zážitok pre všetky zmysly. Jeho chuť je pevná, ale nie príliš ostrá, s príjemne okrúhlym záverom. Ako sme už spomenuli,rum Kraken je tiež skvelý v kombinácii s džúsom alebo cola prípadne vychutnajte jeho unikátnu chuť čisto na ľade. Pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do sveta kvalitnejho rumu, Kraken je skutočne výborná voľba. Takže, ak ste sa ešte nestretli s týmto izolovaným rumom, teraz je ten správny moment. Skúste Kraken už dnes a urobte si vlastnú recenziu!

Similar Posts