Cihuatán Solera 12 Reserva Especial 40% 0,7L (tuba)

44,25 

Katalógové číslo: 7410010594063 Kategória:

Popis

Rumy Cihuatán sú inšpirované rovnomenným údolím v El Salvadore.
V údolí Cihuatán kedysi stálo rovnomenné mesto.
Bolo postavené mayským kmeňom, pôvodnými obyvateľmi, ktorí tu žili medzi rokmi 900 a 1 200 n. L. Mayovia boli prosperujúcou spoločnosťou, matematici, astronómovia a obchodníci.
V ich túžbe po poznaní a inováciách nachádzajú rumy Cihuatán svoju inšpiráciu.
Slovo „Cihuatán“ znamená v jazyku pipile, ktorý je príbuzný aztéčtině, „zem so spiacou ženou“. Legenda hovorí, že pred mnohými storočiami prišla do údolia Cihuatán bohyňa, ktorá tamojšu pôdu obdarila hojnosťou a úrodnosťou.
Z jej vôle údolie rozkvitlo do podoby úrodných polí s cukrovou trstinou a tou najčistejšou vodou. A práve tie dnes tvoria dve kľúčové ingrediencie rumov Cihuatán.
El Salvador je jedna z najmenších krajín sveta, ktorá nemá ako jediná z krajín Strednej Ameriky prístup ku Karibskému moru.
Celoročne tu panuje napospol teplé, tropické počasie, ktoré si možno vychutnať na nádherných plážach s tmavým pieskom a vodou Tichého oceánu. Rumy Cihuatán sú ručne vyrábané v rovnomennom údolí v El Salvadore, v liehovare, ktorý bol založený v roku 2004 a je jediným liehovarom v krajine. Je poháňaný obnoviteľnou energiou, ktorú čerpá z vylisovaných zvyškov cukrovej trstiny. Na každý krok výrobného procesu, od sadeníc cukrovej trstiny cez fermentáciu a destiláciu trstinového sirupu a melasy až po fľaškovanie, sa starostlivo dohliada.
Miestna master blender, Gabriela Ayala, vymýšľa čarovné a jedinečné rumy inšpirované mayským odkazom a zo sudov, v ktorých jej výtvory odpočívajú, nespustí zrak.

12-ročný solera rum z magického údolia Cihuatán Valley v El Salvadore je rovnako ako ostatné lahôdky Cihuatán výsledkom ručnej práce od semienka cukrovej trstiny až do fľaše. Údolie údajne v dávnych dobách požehnala prastará bohyňa úrodnosťou a tou najčistejšou vodou. Práve tie sú hlavnými ingredienciami tunajších skvelých rumov. Zrel 12 rokov v dubových sudoch po bourbone metódou solera pre konzistentný chuťový výsledok. Zo sudov si odniesol bohatú arómu opáleného dubového dreva, pomarančovej kôry, hnedého cukru, jabĺčok, eukalyptu, pražených orieškov a crème brûlée.
Ochutnajte bohmi požehnaný rum.

Časté otázky

1️⃣ Koľko stojí Cihuatán Solera 12 Reserva Especial 40% 0,7L (tuba)

Cena za Cihuatán Solera 12 Reserva Especial 40% 0,7L (tuba) je 44.25 EUR. Vieme, že si ceníte kvalitné výrobky, a práve to vám chceme ponúknuť. U nás nájdete to najlepšie, čo trh ponúka v oblasti vášho záujmu. Produkty sú starostlivo vybrané, aby boli vždy vynikajúcej kvality. Náš tím je zložený z odborníkov, ktorí vám radi poradia a pomôžu vám nájsť to, čo hľadáte. S výrobkami si môžete byť istí, že si prinesiete do života skutočnú radosť. Objednajte si ešte dnes a skvele sa bavte.

2️⃣ Môžem sa o Cihuatán Solera 12 Reserva Especial 40% 0,7L (tuba) dozvedieť viac informácií?

Áno môžete. Cihuatán Solera 12 Reserva Especial 40% 0,7L (tuba) – je skvelou voľbou pre každého, kto očakáva kvalitu. S produktom si môžete byť istí, že dostanete to najlepšie, čo trh ponúka. Produkt je vybraný s ohľadom na potreby na kvalitný alkohol. Veríme, že sa stane vašim obľúbeným rovnako ako u ďalších spokojných zákazníkov. Snažíme sa byť inovatívne a vychádzať v ústrety požiadavkám zákazníkov. Objednajte si produkt ešte dnes a nechajte sa presvedčiť. Má EAN kód 7410010594063.

Produkt Cihuatán Solera 12 Reserva Especial 40% 0,7L (tuba) nájdete v kategórii

Rum - V tejto kategórii nájdete široký výber rumov z rôznych kútov sveta. Rum je alkoholický nápoj vyrábaný z melasy alebo čerstvej šťavy z cukrovej trstiny. Môže byť tmavý alebo biely rum, zrelý alebo mladý a každý druh má svoju jedinečnú chuťovú charakteristiku. Na našom e-shope nájdete rôzne druhy rumov od klasických karibských… Podobné produkty: Arhumatic Passion – Gingembre, Albert Michler Single Cask Barbados 2005, GIFT, Privateer New England Reserve, Malecon 8 Y.O.