Mount Gay Black Barrel Double Cask Blend 43% 0,7L (čistá fľaša)

34,75 

Katalógové číslo: 9501007224501 Kategória:

Popis

 
Na každej fľaši Mount Gay sa skvie rok 1703. Je to totiž rok založenia pálenice, pričom sa jedná o vôbec najstarší liehovar na svete. Založil ho sir John Gay, ktorý si za rozvoj Barbadosu vyslúžil titul prvý barón z Roundhillu. Pálenica s vyše 300-ročnou tradíciou vyrába svoje produkty s výhradne domácich surovín. Voda na Barbadose je vďaka prirodzenej filtrácii cez morský naplavený vápenec, z ktorého ostrov vznikol, mimoriadne čistá. Aj napriek tomu ju dodatočne ešte 3x filtrujú. Tiež sa používa iba melasa z výroby toho najkvalitnejšieho barbadoského cukru, ktorý bol v minulosti označovaný ako „čierne zlato“. Mount Gay sa destiluje periodickým postupom (pot still). Následne zrejú destiláty v sudoch tak dlho, ako to master blender uzná za vhodné. No a v neposlednom rade sa využíva 300-ročné know-how a „rezaním vznikajú“ špeciálne rumy. Pálenica sa stále vedie ako rodinný podnik, ale od konca 80. rokov minulého storočia je súčasťou koncernu Rémy Cointreau.

Mount Gay Black Barrel Double Cask Blend
Bohatý, komplexný, napriek tomu hladký a okrúhly. Vyrobený zo zmesi silných aromatických rumov a vyzretý v sudoch po americkej whisky a po bourbone. Na jeho výrobu sa používajú dva druhy destilačných prístrojov – Traditional Column & Double Retort Pot Still. Názov Black Barrel pochádza z hlboko zuhoľnatených sudov po bourbone, ktoré sa používajú na dokončenie rumu po dobu 6 mesiacov. Vôňa má drevité a maslové tóny vyvážené sušeným ovocím a koreninami. Chuť je plná a aromatická s náznakmi perníka, liči a karamelu. Záver je príjemne hrejivý a dlhotrvajúci.

Časté otázky

1️⃣ Koľko stojí Mount Gay Black Barrel Double Cask Blend 43% 0,7L (čistá fľaša)

Cena za Mount Gay Black Barrel Double Cask Blend 43% 0,7L (čistá fľaša) je 34.75 EUR. Vieme, že si ceníte kvalitné výrobky, a práve to vám chceme ponúknuť. U nás nájdete to najlepšie, čo trh ponúka v oblasti vášho záujmu. Produkty sú starostlivo vybrané, aby boli vždy vynikajúcej kvality. Náš tím je zložený z odborníkov, ktorí vám radi poradia a pomôžu vám nájsť to, čo hľadáte. S výrobkami si môžete byť istí, že si prinesiete do života skutočnú radosť. Objednajte si ešte dnes a skvele sa bavte.

2️⃣ Môžem sa o Mount Gay Black Barrel Double Cask Blend 43% 0,7L (čistá fľaša) dozvedieť viac informácií?

Áno môžete. Mount Gay Black Barrel Double Cask Blend 43% 0,7L (čistá fľaša) – je skvelou voľbou pre každého, kto očakáva kvalitu. S produktom si môžete byť istí, že dostanete to najlepšie, čo trh ponúka. Produkt je vybraný s ohľadom na potreby na kvalitný alkohol. Veríme, že sa stane vašim obľúbeným rovnako ako u ďalších spokojných zákazníkov. Snažíme sa byť inovatívne a vychádzať v ústrety požiadavkám zákazníkov. Objednajte si produkt ešte dnes a nechajte sa presvedčiť. Má EAN kód 9501007224501.

Produkt Mount Gay Black Barrel Double Cask Blend 43% 0,7L (čistá fľaša) nájdete v kategórii

Rum - V tejto kategórii nájdete široký výber rumov z rôznych kútov sveta. Rum je alkoholický nápoj vyrábaný z melasy alebo čerstvej šťavy z cukrovej trstiny. Môže byť tmavý alebo biely rum, zrelý alebo mladý a každý druh má svoju jedinečnú chuťovú charakteristiku. Na našom e-shope nájdete rôzne druhy rumov od klasických karibských… Podobné produkty: Mini Zacapa Centenario 23 Solera 40% 0,05 (holá fľaša), Appleton Estate 21YO Nassau Valley Casks 43% 0,7L (darčekové balenie kazeta), Canerock, Cubaney Solera 8 Reserva 38% 0,7l (holá fľaša)