Dictador Jerarquia 1991 Bourbon Cask 41% 0,7L (kartón)

265,00 

Katalógové číslo: 5902670846467 Kategória:
Výrobca: Dictador rum

Popis

 
Dictador je exkluzívny kolumbijský rum s históriou siahajúcou až do 19. storočia. Rum Dictador zdokonaľuje jeho dôsledná výroba a recept, ktorý prísne stráži rodina Parra – tretia generácia Master Blenderov Dictador. Odveké kolumbijské tradície sú kombinované s inovatívnymi európskymi a japonskými dizajnmi, aby vytvorili dokonalý rum, ktorý je bohatý na chuť aj štýl.
Koncom 18. storočia bol daňový úradník Severo Arango y Ferro vyslaný do kolumbijského prístavného mesta Cartagena de Indias v Nueva Granada (dnešná Kolumbia). Cartagena a jej vidiek sú preslávené tým, že sú prvými oblasťami pestovania cukrovej trstiny v Južnej Amerike. Severo Arango mal za úlohu zlepšiť výber daní pre španielsku korunu v španielskych kolóniách v Amerike. Jeho nekompromisná a mocná povaha mu tak zaručila ,,meno“ Dictador. A potom prišiel moment, keď sa zamiloval na prvý pohľad (a chuť) – objavil rum. Jeho oddanosť a náklonnosť k tropickému elixíru ho priviedla k tomu, že sa stal kľúčovým obchodníkom s exotickými destilátmi z cukrovej trstiny, ktoré v tej dobe boli považované za regionálne platidlo.
Počiatok rumu Dictador je ponorený do bohatej histórie Kolumbie, ktorá sa datuje od roku 1913, kedy bola založená spoločnosť Destileria Colombiana – takmer 180 rokov od prvej zmienky o Dictadorovi ju založil jeden z jeho potomkov. Tým sa začína rodinná história značky. Don Julio Arango y Parra strávil roky skúmaním detailných postupov o výrobe rumu. Chcel sa tak stať najlepším kolumbijským producentom rumu v karibskej oblasti, čo sa mu aj podarilo. Svoj život zasvätil umeniu výroby rumov vďaka odkazu svojich predkov. Rodina Parra, Master Blenders rumu Dictador, sa už tri generácie usilujú o maximálnu dokonalosť, oslavujú uctievané rodinné tradície a pretvárajú ich na majstrovské umenie.
V roku 2009 zažil Dictador znovuzrodenie – pre značku nastal zlomový bod, keď šikovní medzinárodní investori pomohli rumu Dictador stať sa jedným z najobľúbenejších a najoceňovanejších kolumbijských rumov na svete. Hernan Parra (Dictador Master Blender) sa teší veľkému uznaniu vo svete, lebo jeho rumy boli mnohokrát ocenené na medzinárodných súťažiach vrátane zlatých medailí na World Spirit Awards, San Francisco World Spirit Competition, Miami Rum Festival a Tokyo Whisky and Spirits Competition.
 

,,Jerarquía“
Jerarquía je bezkonkurenčná zbierka starých a vzácnych sudov rumu, starostlivo a prísne strážená rodinou Parrovcov, majstrami kolumbijského rumu. Každý sud z tejto mimoriadnej rodinnej zbierky dosiahol jedinečný chuťový profil, ktorý Dictador po prvýkrát hrdo uvádza na trh.
 
Rumy obsiahnuté v tejto vzácnej zbierke dedičstiev boli vyrobené v srdci Kolumbie v uzavretej pálenici a sudom dodávali tajomnosť a vzácnosť. Jerarquía, čo v španielčine znamená hierarchia, odráža trpezlivosť a ušľachtilosť týchto rumov, ktorým bolo umožnené odpočívať v najlepších sudoch Oak, Sherry a Port.

Na „nose“ tóny novej kože a starých kníh, náznaky levandule a tymianu s tónmi karamelového popcornu a horúceho maslového toastu.
Na „jazyku“ je jemný a ovocný s prevládajúcim ananásom, mangom a tónmi horkej čokolády s nádychom morskej soli, ktorý dodá chuť. Tóny údeného mäsa, fíg a orieškou dodávajú hĺbku.
Záver je bylinkový s mätovým zeleným čajom a silnými dubovými a vanilkovými tónmi, ktoré sú ale v úžasnej rovnováhe.

Časté otázky

1️⃣ Koľko stojí Dictador Jerarquia 1991 Bourbon Cask 41% 0,7L (kartón)

Cena za Dictador Jerarquia 1991 Bourbon Cask 41% 0,7L (kartón) je 265 EUR. Vieme, že si ceníte kvalitné výrobky, a práve to vám chceme ponúknuť. U nás nájdete to najlepšie, čo trh ponúka v oblasti vášho záujmu. Produkty sú starostlivo vybrané, aby boli vždy vynikajúcej kvality. Náš tím je zložený z odborníkov, ktorí vám radi poradia a pomôžu vám nájsť to, čo hľadáte. S výrobkami si môžete byť istí, že si prinesiete do života skutočnú radosť. Objednajte si ešte dnes a skvele sa bavte.

2️⃣ Môžem sa o Dictador Jerarquia 1991 Bourbon Cask 41% 0,7L (kartón) dozvedieť viac informácií?

Áno môžete. Dictador Jerarquia 1991 Bourbon Cask 41% 0,7L (kartón) – je skvelou voľbou pre každého, kto očakáva kvalitu. S produktom si môžete byť istí, že dostanete to najlepšie, čo trh ponúka. Produkt je vybraný s ohľadom na potreby na kvalitný alkohol. Veríme, že sa stane vašim obľúbeným rovnako ako u ďalších spokojných zákazníkov. Snažíme sa byť inovatívne a vychádzať v ústrety požiadavkám zákazníkov. Objednajte si produkt ešte dnes a nechajte sa presvedčiť. Má EAN kód 5902670846467.

Produkt Dictador Jerarquia 1991 Bourbon Cask 41% 0,7L (kartón) nájdete v kategórii

Rum - V tejto kategórii nájdete široký výber rumov z rôznych kútov sveta. Rum je alkoholický nápoj vyrábaný z melasy alebo čerstvej šťavy z cukrovej trstiny. Môže byť tmavý alebo biely rum, zrelý alebo mladý a každý druh má svoju jedinečnú chuťovú charakteristiku. Na našom e-shope nájdete rôzne druhy rumov od klasických karibských… Podobné produkty: Patridom Selección Exclusiva Islay Cask Finish, GIFT, Bellamy’s 1997 Panama, GIFT, Bumbu XO 40% 0,7L (darčekové balenie s 2 pohármi), Centenario Real Select Cask Reserve, GIFT