Emperor Deep Blue Edition Chateau Pape Clément Finish 40% 0,7L (kartón)

140,00 

Katalógové číslo: 3443210001912 Kategórií:
Výrobca: EMB 17100B

Popis


Špecifická kombinácia maurícijskej vulkanickej pôdy, mikroklímy a nadmorskej výšky vytvára ideálne podmienky pre tie najjemnejšie rumy. Navyše, prepojenie tradičných a moderných techník s dokonalými odbornými znalosťami Master Blendera dovoľuje vyrábať najchutnejší maurícijský rum. Historický vývoj rumového priemyslu na Mauríciu má rovnakú vážnosť ako v Karibiku či Južnej Amerike. V roku 1810 sa ostrov stal britskou kolóniou a postupne sa transformoval na plantážové hospodárstvo s primárnou plodinou cukrovej trstiny. Neskôr, v roku 1852, doktor Pierre Charles François Harel zosnoval koncepciu destilácie rumu na ostrove.

V roku 1901 Juraj V. so svojou manželkou Máriou vyplávali domov z ich austrálskej cesty. Zamilovaný párik zakotvil na Mauríciu, ostrov ich očaril svojou krásou a mystikou. Rum Emperor dnes vzdáva hold tejto plavbe a zachytáva ten okamih, keď je miesto také fascinujúce a nadpozemské až Vám vyráža dych. Juraj V. – vtedajší kráľ Spojeného kráľovstva a britského panstva a zároveň cisár Indie sa stal ikonou rumu Emperor.

Maurícius je jednou z mála krajín, ktoré v súčasnosti vyrábajú tradičné aj poľnohospodárske rumy. Tamojšie pálenice investujú do oboch metód výroby rumu – Pot-still aj Column-still. Po destilácii sa rum skladuje v sudoch z francúzskeho a amerického duba. Dnes je tam šesť páleníc, z ktorých dve sa zapísali do histórie cukrovarníckych závodov Emperoru.

,,Deep Blue Edition“
Edícia, v rámci ktorej bolo vyrobených 1250 fliaš rumu ,,Palo Cortado Sherry Finish“ a 1250 fliaš rumu ,,Chateau Pape Clément Finish“. Fľaše sa 6 mesiacov nachádzali hlboko pod morom vo francúzskom Bretónsku. Rum zrel v podvodnej pivnici v hĺbke 60 metrov takmer v úplnej tme pri konštantnej teplote 11°C – 13°C s maximálnou vlhkosťou, neprítomnosťou kyslíka a tlakom 7 barov, čo je sedemnásobok atmosférického tlaku. Pred ponorením do mora rum prešiel sudmi Palo Cortado, v ktorých 6 mesiacov zrel. Elegantný a rafinovaný zážitok s jemnými tónmi vanilky, karamelizovaného ovocia a sherry. Deep Blue stelesňuje dokonalú chuť a rovnováhu.


Od ostatných rumov vyzrievaných v pivniciach sa odlišuje tým, že preukazuje čisté a pozoruhodné senzorické a chemické vlastnosti: vyššiu aromatickú a ovocnú sviežosť, väčšiu rovnováhu a guľatosť, menšiu kyslosť a rafinovanejšie zachovanie svojich podstatných vlastností.
 
Táto metóda starnutia ponúka Emperoru ďalšiu príležitosť na odlíšenie výroby jedinečným a exkluzívnym spôsobom. Samotná fľaša pokrytá morskými usadeninami sa stáva obzvlášť rozpoznateľnou a rozpráva fascinujúci príbeh plný emócií, mora a… rumu.
 
Emperor Deep Blue Edition Chateau Pape Clément Finish
Tento zlatistý, drevitý rum je zaujímavou kombináciou chutí a tradícií výroby rumu. Vo vôni cítiť suché kvetinové tóny, ktoré postupne ustupujú trvalejším tónom vanilky a karamelu. Teplú karamelovú chuť na začiatku striedajú kvetinové tóny vanilky a jablkového kvetu končiace náznakom kože. Textúra je bohatá na tóny sušeného červeného ovocia a zrelého červeného vína.

Časté otázky

1️⃣ Koľko stojí Emperor Deep Blue Edition Chateau Pape Clément Finish 40% 0,7L (kartón)

Cena za Emperor Deep Blue Edition Chateau Pape Clément Finish 40% 0,7L (kartón) je 140 EUR. Vieme, že si ceníte kvalitné výrobky, a práve to vám chceme ponúknuť. U nás nájdete to najlepšie, čo trh ponúka v oblasti vášho záujmu. Produkty sú starostlivo vybrané, aby boli vždy vynikajúcej kvality. Náš tím je zložený z odborníkov, ktorí vám radi poradia a pomôžu vám nájsť to, čo hľadáte. S výrobkami si môžete byť istí, že si prinesiete do života skutočnú radosť. Objednajte si ešte dnes a skvele sa bavte.

2️⃣ Môžem sa o Emperor Deep Blue Edition Chateau Pape Clément Finish 40% 0,7L (kartón) dozvedieť viac informácií?

Áno môžete. Emperor Deep Blue Edition Chateau Pape Clément Finish 40% 0,7L (kartón) – je skvelou voľbou pre každého, kto očakáva kvalitu. S produktom si môžete byť istí, že dostanete to najlepšie, čo trh ponúka. Produkt je vybraný s ohľadom na potreby na kvalitný alkohol. Veríme, že sa stane vašim obľúbeným rovnako ako u ďalších spokojných zákazníkov. Snažíme sa byť inovatívne a vychádzať v ústrety požiadavkám zákazníkov. Objednajte si produkt ešte dnes a nechajte sa presvedčiť. Má EAN kód 3443210001912.

Produkt Emperor Deep Blue Edition Chateau Pape Clément Finish 40% 0,7L (kartón) nájdete v kategórii

Rum - V tejto kategórii nájdete široký výber rumov z rôznych kútov sveta. Rum je alkoholický nápoj vyrábaný z melasy alebo čerstvej šťavy z cukrovej trstiny. Môže byť tmavý alebo biely rum, zrelý alebo mladý a každý druh má svoju jedinečnú chuťovú charakteristiku. Na našom e-shope nájdete rôzne druhy rumov od klasických karibských… Podobné produkty: Dictador XO Insolent, MINI, Ron Centenario 25 Solera Gran Reserva 40% 0,7l (tuba), The Colours of Rum Edition No. 14, Barbados Foursquare 1999, GIFT, Naga Siam, GIFT