Dictador Totem, Mopa Mopa 1982, Model „G“ 40% 0.7L (darčekové balenie kazeta)

3 501,10 

Katalógové číslo: 5902670848089 Kategórie: ,
Výrobca: Dictador rum

Popis

Remeslo, príroda a tradície už desaťročia formujú jedinečný charakter značky Dictador. Svoje kultúrne dedičstvo podporujú tak, že sa v každom projekte ponárajú hlboko do histórie, formujú vkus a posúvajú hranice. Rovnako sa postavili ku projektu Totem, ktorý je podporou rozmanitosti umeleckého prejavu, no zároveň aj tradičných prístupov k umeniu. Tentokrát sa vracajú ku svojim koreňom a kolumbijskej džungli. Práve tu – v regióne Putumayo – už tisícročia ľudoví umelci zdobia predmety živicou z kríkov ,,mopa-mopa“. Plátnom pre ich kreativitu sa stali fľaše Dictador naplnené 34 až 40-ročnými rumami z rokov 1982 – 1988 zrejúcimi v sudoch po ,,sherry“, ,,bourbone“ a ,,portskom“.

Limitovaná edícia ,,Totem Mopa-Mopa“ obsahuje 15 jedinečných dizajnov v súpravách s 30 alebo 12 fľašami pre každý vzor. Vytvorili ich miestni umelci zo San Juan de Pasto v južnej Kolumbii technikou, ktorá bola v roku 2008 zapísaná do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Cesta, ktorú musí prejsť skutočný umelec, aby mohol svoje umenie ponúknuť svetu, zvykne byť dlhá a hrboľatá. V prípade umelcov z oblasti Nariño v južnej Kolumbii má táto pravda dvojaký význam. Už tisíce rokov zdobia predmety remeselnou technikou známou ako ,,Barniz de Pasto“ (lak Pasto) – Putumayo a Narino. Kľúčovou zložkou je spomínaná živica získaná zo semien kríka ,,mopa-mopa“, ktorý rastie v andských lesoch a v Putumayo „selva“. Aby ho získali a vytvorili z neho charakteristické kvetinové a zvieracie ozdoby potrebujú čas, trpezlivosť a schopnosť používať presné remeselné techniky. Toto remeslo vyjadruje znalosti predkov o prírode a vesmíre, ktoré predstavujú remeselné majstrovstvo a tradíciu existujúcu v meste Pasto.

Zber semien ,,mopa-mopa“ prebieha len 6 mesiacov v roku – medzi májom a novembrom. Počas tejto doby zberači žijú v džungli v dočasných táboroch zvaných ,,Cambuche“. Každé ráno prechádzajú drsnou horskou cestou a usilovne zbierajú semená. Celkovo sa im podarí nazbierať okolo 6 – 9 kilogramov. Po prekonaní nebezpečnej vzdialenosti medzi Mocoa a Pasto, známej ako „trampolína smrti“, predávajú, čo nazbierali rôznym majstrom v meste. Sušené listy ,,mopa-mopa“ sa drvia, varia a melú, čím vzniká viskózna živica. Takto spracovaná surovina sa miesi prstami, udiera paličkou a farbí prírodnými farbivami. Ďalšia fáza si vyžaduje dvoch majstrov, ktorí naťahujú materiál na plochý povrch. Až potom z pripraveného materiálu umelci vyrežú želané vzory a potiahnu nimi predmety každodennej potreby – zvyčajne drevené, ktoré dodávajú miestni stolári. ,,Pasto lakovanie“ je technika symbolizujúca mimoriadne spojenie remeselníkov z rôznych odvetví, kultúr a dedičstiev predkov. Výrobky sú vyrábané s citom pre detail, s rešpektom k prírode a ručnej práci – je to druh umenia, ktorý nepodlieha modernej technike, výstrelkom a masovej kultúre.

Časté otázky

1️⃣ Koľko stojí Dictador Totem, Mopa Mopa 1982, Model „G“ 40% 0.7L (darčekové balenie kazeta)

Cena za Dictador Totem, Mopa Mopa 1982, Model „G“ 40% 0.7L (darčekové balenie kazeta) je 3501.1 EUR. Vieme, že si ceníte kvalitné výrobky, a práve to vám chceme ponúknuť. U nás nájdete to najlepšie, čo trh ponúka v oblasti vášho záujmu. Produkty sú starostlivo vybrané, aby boli vždy vynikajúcej kvality. Náš tím je zložený z odborníkov, ktorí vám radi poradia a pomôžu vám nájsť to, čo hľadáte. S výrobkami si môžete byť istí, že si prinesiete do života skutočnú radosť. Objednajte si ešte dnes a skvele sa bavte.

2️⃣ Môžem sa o Dictador Totem, Mopa Mopa 1982, Model „G“ 40% 0.7L (darčekové balenie kazeta) dozvedieť viac informácií?

Áno môžete. Dictador Totem, Mopa Mopa 1982, Model „G“ 40% 0.7L (darčekové balenie kazeta) – je skvelou voľbou pre každého, kto očakáva kvalitu. S produktom si môžete byť istí, že dostanete to najlepšie, čo trh ponúka. Produkt je vybraný s ohľadom na potreby na kvalitný alkohol. Veríme, že sa stane vašim obľúbeným rovnako ako u ďalších spokojných zákazníkov. Snažíme sa byť inovatívne a vychádzať v ústrety požiadavkám zákazníkov. Objednajte si produkt ešte dnes a nechajte sa presvedčiť. Má EAN kód 5902670848089.

Produkt Dictador Totem, Mopa Mopa 1982, Model „G“ 40% 0.7L (darčekové balenie kazeta) nájdete v kategórii

Rum - V tejto kategórii nájdete široký výber rumov z rôznych kútov sveta. Rum je alkoholický nápoj vyrábaný z melasy alebo čerstvej šťavy z cukrovej trstiny. Môže byť tmavý alebo biely rum, zrelý alebo mladý a každý druh má svoju jedinečnú chuťovú charakteristiku. Na našom e-shope nájdete rôzne druhy rumov od klasických karibských… Podobné produkty: Ron Quorhum 30 Aniversario 40% 0,7L (darčekové balenie s 2 pohárikmi), Coruba Cigar 12YO 40% 0,7L (holá fľaša), Dictador Aurum 40% 0.7L (kartón), Diplomatico Reserva Exclusiva 40% 0,7l (darčekové balenie s 2 pohármi)

Rum darčekové balenie - Rum darčekové balenie je ideálny darček pre každého, kto má radi kvalitný rum. Toto balenie obsahuje vybraný rum, ktorý je zabalený v elegantnej a štýlovej krabici. Vyberte si z rôznych druhov rumov a prekvapte svojich blízkych týmto lahodným darčekom. Navyše, rum darčekové balenie je perfektným darčekom pre každú príležitosť -… Podobné produkty: Opthimus Res Laude Solera 15 38% 0,7l (kartón), Diplomatico Reserva 40% 0.7L (darčekové balenie 4 podložky pod poháre), Malecon Reserva Imperial Anejo 21YO 40% 0,7L (kartón), Opthimus Cum Laude Solera 18 38% 0,7l (kartón)