Cihuatán Cinabrio 12YO 40% 0,7L (kartón)

46,05 

Katalógové číslo: 7410010594179 Kategória: ,

Popis

Rumy Cihuatán sú inšpirované rovnomenným údolím v El Salvadore.
V údolí Cihuatán kedysi stálo rovnomenné mesto.
Bolo postavené mayským kmeňom, pôvodnými obyvateľmi, ktorí tu žili medzi rokmi 900 a 1 200 n. L. Mayovia boli prosperujúcou spoločnosťou, matematici, astronómovia a obchodníci.
V ich túžbe po poznaní a inováciách nachádzajú rumy Cihuatán svoju inšpiráciu.
Slovo „Cihuatán“ znamená v jazyku pipile, ktorý je príbuzný aztéčtině, „zem so spiacou ženou“. Legenda hovorí, že pred mnohými storočiami prišla do údolia Cihuatán bohyňa, ktorá tamojšu pôdu obdarila hojnosťou a úrodnosťou.
Z jej vôle údolie rozkvitlo do podoby úrodných polí s cukrovou trstinou a tou najčistejšou vodou. A práve tie dnes tvoria dve kľúčové ingrediencie rumov Cihuatán.
El Salvador je jedna z najmenších krajín sveta, ktorá nemá ako jediná z krajín Strednej Ameriky prístup ku Karibskému moru.
Celoročne tu panuje napospol teplé, tropické počasie, ktoré si možno vychutnať na nádherných plážach s tmavým pieskom a vodou Tichého oceánu. Rumy Cihuatán sú ručne vyrábané v rovnomennom údolí v El Salvadore, v liehovare, ktorý bol založený v roku 2004 a je jediným liehovarom v krajine. Je poháňaný obnoviteľnou energiou, ktorú čerpá z vylisovaných zvyškov cukrovej trstiny. Na každý krok výrobného procesu, od sadeníc cukrovej trstiny cez fermentáciu a destiláciu trstinového sirupu a melasy až po fľaškovanie, sa starostlivo dohliada.
Miestna master blender, Gabriela Ayala, vymýšľa čarovné a jedinečné rumy inšpirované mayským odkazom a zo sudov, v ktorých jej výtvory odpočívajú, nespustí zrak.

Cinabrio bol vyrobený k pocte mayskému bohovi slnka Kinich Ahau. Názov je inšpirovaný červenou farbou, ktorá sa predtým získavala rozdrvením nerastu rumelky (rumelka).
Ide o posvätnú farbu boha slnka, ktorá je považovaná za dobré znamenie. Tieto symboly sú vyobrazené aj na etikete fľaše: boh slnka, ktorý je stelesnený dvoma kolibríkmi, spiaca žena a leguán, ktorý je pre oblasť Cihuatán typický.
Cinabrio je ľahký rum, ktorý zrel minimálne 12 rokov systémom solera v sudoch z amerického bieleho duba, ktoré predtým obsahovali bourbon.
Chuťový profil sa vyznačuje tónmi opáleného duba, karamelizovanej pomarančovej kôry, šťavy z cukrovej trstiny, zrelých karambol, pistácií a sliviek.

Časté otázky

1️⃣ Koľko stojí Cihuatán Cinabrio 12YO 40% 0,7L (kartón)

Cena za Cihuatán Cinabrio 12YO 40% 0,7L (kartón) je 46.05 EUR. Vieme, že si ceníte kvalitné výrobky, a práve to vám chceme ponúknuť. U nás nájdete to najlepšie, čo trh ponúka v oblasti vášho záujmu. Produkty sú starostlivo vybrané, aby boli vždy vynikajúcej kvality. Náš tím je zložený z odborníkov, ktorí vám radi poradia a pomôžu vám nájsť to, čo hľadáte. S výrobkami si môžete byť istí, že si prinesiete do života skutočnú radosť. Objednajte si ešte dnes a skvele sa bavte.

2️⃣ Môžem sa o Cihuatán Cinabrio 12YO 40% 0,7L (kartón) dozvedieť viac informácií?

Áno môžete. Cihuatán Cinabrio 12YO 40% 0,7L (kartón) – je skvelou voľbou pre každého, kto očakáva kvalitu. S produktom si môžete byť istí, že dostanete to najlepšie, čo trh ponúka. Produkt je vybraný s ohľadom na potreby na kvalitný alkohol. Veríme, že sa stane vašim obľúbeným rovnako ako u ďalších spokojných zákazníkov. Snažíme sa byť inovatívne a vychádzať v ústrety požiadavkám zákazníkov. Objednajte si produkt ešte dnes a nechajte sa presvedčiť. Má EAN kód 7410010594179.

Produkt Cihuatán Cinabrio 12YO 40% 0,7L (kartón) nájdete v kategórii

12 ročný rum - 12-ročný rum je zrelý a jemný alkohol s bohatou históriou. Jeho vynikajúce aroma a chuť sú výsledkom dlhodobého zrenia v dubových sudoch, kde prechádza procesom oxidácie, ktorý mu dodáva jemnosť a komplexnosť. Tento rum je skvelým doplnkom pre každú príležitosť a bude vynikajúco chutiť samotný, ale aj v kokteiloch či… Podobné produkty: Dictador 12YO 40% 0,7l (darčekové balenie s 2 pohármi), Flor de Cana 12YO Family Legacy 40% 1L (kartón), The Real McCoy 10YO Virgin Oak 46% 0,7L (holá fľaša), Serum Ancon 10YO 40% 0,7L (holá fľaša)

Rum - V tejto kategórii nájdete široký výber rumov z rôznych kútov sveta. Rum je alkoholický nápoj vyrábaný z melasy alebo čerstvej šťavy z cukrovej trstiny. Môže byť tmavý alebo biely rum, zrelý alebo mladý a každý druh má svoju jedinečnú chuťovú charakteristiku. Na našom e-shope nájdete rôzne druhy rumov od klasických karibských… Podobné produkty: The Demon’s Share Rum Set, GIFT, Foursquare 16 Y.O. Magnum Series #1, GIFT, Takamaka Zepis Kreol, Clément VSOP 40% 0,7L (kartón)